Skocz do zawartości

Compal FL90, IFL90, instalacja Snow + modyfikacje DSDT


herkules
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 293
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Powinno się dać... nie mniej wciąż jest tam bałagan z procedurami sleep'a i wakeup.

 

Z dziękiem faktycznie wrzuciłem VoodooHDA i smiga . Nie sprawdzałem mikrofonu i sluchawek ale narazie to mi wystarcza ,że po sleepie muza nadal jest.

 

Czyli rozumiem ,że jak jest sleep to np: WI-FI czy BT i portu usb powinny śmigać ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

 

Wracam do swojego tematu. Mamy snieg wiec mozna pogrzebac w kompie. Speedstep sie laduje elegancko jednak wiatrak na procku kreci sie caly czas jak szalony. Do tego bateria leci na leb na szyje po odcieciu pradu. Brakuje mi juz pomyslow. I jak to jest ze sleepem . Teraz mam tak ,ze wybudzam go z przycisku lub przez podniesienie klapy. Jednak mam takie dsdt gdzie sleep wybudza sie gdy podpieta jest myszka do portu usb ? czytalem ,ze w maczkach mozna wybudzic przez myszke kompa . Jak prawidlowo wyglada praca sleep ?

 

[ Dodano: 2011-02-10, 18:22 ]

Witam :mrgreen:

 

Nadal walcze ze sleepem. Ooglnie dziala dobrze pod warunkiem ,ze nie ma wpietej myszki do portu usb . Jesli jest myszka wpieta pod ub to mam taki oto wpis w logu :

Feb 10 18:22:03 Jakub-Brachs-MacBook-Pro configd[36]: Sleep: Success - AC 100 - Software Sleep
Feb 10 18:22:03 Jakub-Brachs-MacBook-Pro configd[36]: Wake: Success - AC 100 - 

 

Wybudzenie przyciskiem pokazuje w logu tak :

Feb 10 18:04:37 Jakub-Brachs-MacBook-Pro configd[36]: Sleep: Success - AC 100 - Software Sleep
Feb 10 18:04:37 Jakub-Brachs-MacBook-Pro configd[36]: Wake: Success - AC 100 - PWRB
Feb 10 18:04:37 Jakub-Brachs-MacBook-Pro configd[36]: Hibernate Statistics

 

 

Moje pytanie jest takie . Czy ktos jest w stanie pokazać mi wpis w logu jesli komputer jest wybudzany myszka lub pilotem ?

 

Wyglada to tak jakby on nie rozpoznawal urzadzenia wpietego do usb i odrazu wybudzal kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mylisz si. wytrwale przebrnalem przez te 19 stron ;)

Jednak nastepuja co chwila zwroty akcji, raz sleep dziala raz nie, raz grafika dziala raz nie, raz na jednym DSDT raz na innym i tak w kolko.

 

Interesuje mnie chociaz co autorowi do tej pory udalo sie osiagnac a czego byc moze nie napsial na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz si. wytrwale przebrnalem przez te 19 stron ;)

Jednak nastepuja co chwila zwroty akcji, raz sleep dziala raz nie, raz grafika dziala raz nie, raz na jednym DSDT raz na innym i tak w kolko.

 

Interesuje mnie chociaz co autorowi do tej pory udalo sie osiagnac a czego byc moze nie napsial na forum.

obecnie wlacze z Lionem ,ale wrzuce dzis wszystko co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

friends!! i installed mac sucesfull with this tutorial

 

http://www.scratchmytail.com/2009/02/27/tutorial-ipc-1056-on-the-compal-ifl90/

 

but its 10.5.6 with ipc.

 

how to update to 10.6.6??? i need it

 

too I install 10.6.2 with hazard, but it put "-v-x" doesnt enter the system. just got into putting those commands

 

(sorry but not speak polish)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

but its 10.5.6 with ipc.

 

how to update to 10.6.6??? i need it

you can't update 10.5.X to 10.6, especially if it's a distro

 

too I install 10.6.2 with hazard, but it put "-v-x" doesnt enter the system. just got into putting those commands
hazard is kind of distribution that we would not advise to use - if u want distro of Snow Leo, then use iAtkos S3.

W/e better just install retail :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, chcialbym odswieżyc stary temat.

 

Zabralem sie po raz nty za instalacje SL na compalu JFL92, i tym razem sie nie poddam :)

oryginalne DSDT wyciagniete z biosu JFL92 nie roznia sie za wiele od tych z FL90 ze strony pierwszej, oprocz kilku adresow pamieci (ktore jednak powoduja, ze system nie wstaje na dsdt z fl90). Przeszedlem przez wszystkie wersje dsdt podsylane przez 314TeR i potwierdzam, ze kolejne modyfikacje rozwiazuja problemy podobnie jak u herkulesa (oprocz resetu cmosu -- nigdy tego problemu nie bylo).

 

Zgodnie z osatnia porada herkulesa, wersje 2.0 ze strony 17 zmodyfikowalem tak, aby pasowala do jfl92, oraz dodalem metody _DSM do EHC1 & EHC2. SL smiga bez GraphicsEnablera, NullCPU i multibeastowych PS2 fixow (w zamian jest VoodooPS2). Komputer poprawnie sie usypia, nie wybudza sie samoczynnie, jednak przy wybudzaniu przyciskiem ekran pozostaje czarny :( Cala reszta - wiatraki, dysk itp - slychac ze dzialaja. Wydaje mi sie tez ze system staje w miejscu (w przeciwienstwie do wybudzania sie z ciemnym ekranem), bo nie slychac macowskich volume up / down :)

Aha, i jeszcze sprobowalem w ten sposob: wylaczylem na twardo uspionego. podczas nastepnego bootu, macos probuje wstac z sleepimage, ale system sie resetuje gdy pasek postepu doleci do konca. na 0.1 s widac czarny ekran z jakims errorem, ale nie dalem rady zlapac.

 

tymczasowo nie mam neta na maczku, wiec dsdt dolacze wieczorem (pliki sa niemalze identyczne jak ver2.0 ze strony 17 + fix z EHC1/2)

 

moglbym prosic o wskazowki? 314TeR -- nowe pomysly od zeszlego roku? Herkules -- nowe fixy ktorych nie opisales jeszcze na forum?

 

----

 

Dalaczam wersje 2.0 z fixami do EHC przystosowana do JFL92, moze komus sie przyda.

 

Dodam jeszcze ze znalazlem dsdt herkulesa z lutego 2011 w innym watku, roznia sie od 2.0 ze strony 17 dodatkowymi metodami w UHC, oraz innymi fixami do EHC, ale na nim rowniez moj jfl92 sie nie wybudza.

 

aha, i jeszcze: przy kompilacji mojego dsdt uzywajac iaslme (jak i przy kompilacji wszystkich innych zmodyfikowanych przez 314TeR) wyskakuje mi ok. 30 warnings. czy moze to miec wplyw na poprawnosc dzialania skompilowanego kodu? moze by warto go skompilowac czym innym / pobawic sie w poprawienie wszystkich warnings?

dsdt.tar.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam też mam JFL92 i DSDT od mshow u mnie nie działa, szkoda, że nie napisał dla jakiej wersji biosu było przygotowane. Próbowałem porównywać z moim oryginalnym, ale niestety mnie to przerasta. Wiem, że to pewnie złudne nadzieje, ale może ktoś byłby w stanie dostrzec różnicę, której ja nie widzę.

Oryginalne.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, też mam 1.18, więc nie wiem co to może być... Wątpię, żeby wersja systemu robiła różnicę, mam 10.6.8. Niby większość rzeczy działa po prostu na różnych kextach, więc nie wiem czy warto się z tym męczyć. Działał ci bluetooth? Bo aktualnie z tym wojuję, miał działać jakiś btinject.kext na jakimś chomiku, ale nic z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetootha nie mam wiec nie wiem. Kexty mialem tylko do PS2 i SD. A, i chyba audio (gdzies w tym watku znajdziesz dsdt fix), reszta smigala bez zadnych czarow.

Dla mnie najwazniejszy byl sleep. Po poprawkach z tego watku komputer poprawnie sie usypial, ale cos powodowalo blad przy wybudzaniu.

Powodzenia! Daj znac jezeli uda ci sie cokolwiek zwojowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załapałem DSDT stąd

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=245344

i ono po prostu mi działa, ruszył bluetooth i komputer dostał wyraźnego kopa. Ze sleepem nie będę walczył, ponieważ nigdy nie używałem go na windowsie, tym bardziej jest mi zbędny teraz, ponieważ zdechła mi bateria. W tej chwili jestem na etapie stopniowego pozbywania się różnych dziwnych kextów. Właściwie to działa wszystko oprócz Intel 4965, ale jedyny sposób na wifi to niestety wymiana karty wifi...

 

[ Komentarz dodany przez: 314TeR: 2012-08-11, 20:10 ]

Proszę zapoznać się z regulaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.