Skocz do zawartości

Compal FL90, IFL90, instalacja Snow + modyfikacje DSDT


herkules
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 293
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Widać jakiś konflikt był... Z tego co wyczytałem, to VoodooPS2 ma obsługę paru modeli Touchpadów... myszki PS2 i klawiatury PS2...

 

Ważne że działa...

 

PS Sprawdź czy śmiga ci tzw two finger scroll.

bez tego czegos co wywalilem nie smiga. Jak dodam znów Voodoops2trackpad to po starcie two finger scroll dziala ale po 2min juz tylko jedna strona dziala prawa. Hym sam nie wiem co o tym myśleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety urocki hacków...

Spróbuj wybadać jaki dokładnie masz ten trackpad - firma, model. I wg. tego klucza może znajdziesz jakieś info na forum Voodoo:

http://forum.voodooprojects.org/index.php?board=8.0
http://forum.voodooprojects.org/index.php?board=9.0

A jak nie znajdziesz to tam napisz - na forum udzielają się autorzy tego kexta, więc i największa szansa na rozwiązanie problemu. A warto, bo multitouch to wybitnie użyteczny bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedze w robocie i tak sie nudząc poszukalem jaka siedzi plyta w moim FL90. Jej model to

 

IFT00 LA-3541P . Szukalem jakiegos pdf do niej i znalazlem tylko ,ze to strona chinska i trzeba by sie rejestrwac ale nie wiem jak ;). Na marginesie mala prośba do admina czy moze ten wątek jakoś oczyscić . I zbedne wpisy nie dotyczące DSDT przerzucić do jakiegos nowego tematu zwiazanego z instalacja Snow na FL90. Bo troche tu naśmieciłem a chcialbym dalej temat kontynuować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci:

AppleACPIPS2Nub.kext i ApplePS2Controler.kext?

Jak VoodooPS2 - to wszystko inne co ma w nazwie PS2 należy absolutnie usunąć...

Może dla tego Ci szwankował touchpad i spółka... bo miałeś zmieszane kexty.

 

NullCPUPowerManagement.kext możesz skasować, poprawiłem Ci DSDT aby:

1. Nie potrzebować więcej tego kext'a

2. Działał Ci waniliowy SpeedSteep

 

ApplePIIXATA jest potrzebny jeśli DVD nie jest rozpoznawane, jeśli działa bez niego to wywal go bo może powodować KP.

 

Na sleep możesz spróbować "SleepEnabler" lub podobnie...

Zamiast OpenHaltRestart możesz spróbować EvOReboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pytanie:

 

Czy ktoś posiada sprawdzony voodoops2 pod 64 bit ? bo chyba nadmiar ściągania mnie przytlacza. Pogubiłem się z tym wszystkim. Jak narazie AppleACPIPS2Nub.kext i ApplePS2Controler.kext pozwalaja mi pracowac bez trackpada natomiast voodoops2 nie udalo mi sie odpalic ani razu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herkules, Męcz system w 32 bitach... jak Ci będzie działać w 32, a nie będzie chciał w 64 to masz pewność że to wina kexta.

 

Niestety jeszcze obecnie wiele z kextów nie działa w 64 bitach... ba nawet te oryginalne Apple jak JMicronATA, jest tylko w wersji 32 bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK! Wina kexta. Nie odpala mi sie w 64 bitach . Pod 32 bitami multitouch zadzialal przez pierwsze 15s i przestal dzialac po jednej stronie. A wiec wracam do 64 bitow i pracuje normalnie bez multitouch na chwile obecna. Pozostal problem sleep. Po przejsciu w ta opcje po chwili powraca do normalnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.