Skocz do zawartości

Oficjalna beta Yosemite dostępna.


adiq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Apple tak jak obiecywało, udostępniło wersję beta dla osób zainteresowanych testowaniem i wcześniejszym dostępem.

Aby zainstalować Yosemite Beta, potrzebujemy:

  • zainstalowany OS X Mavericks 10.9 lub nowszy
  • Przynajmniej 2GB pamięci RAM
  • Przynajmniej 8GB wolnego miejsca na dysku

Do tego, Apple radzi aby system instalować na drugim komputerze gdyż sam system jak i aplikacje są wciąż dopracowywane i mogą nie działać poprawnie. Należy też uważać, gdyż jeżeli przy instalacji włączymy iCloud Drive - wyłączymi iCould Documents i Data w naszych pozostałych urządzeniach.

 

Warto też posiadać jakiś backup na wszelki wypadek  :roll:

 

Strona beta programu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam czy używać tej bety jako główny system :)

ja właśnie tak zrobiłem. Dam znać czy będą jakieś większe problemy. Na pierwszy rzut oka jedynie niuanse graficzne przy bootowaniu. Poza tym to co już wałkowano czyli aplikacja kalkulatora (btw. można liczyć w spotlight'cie) i za mały box przy pytaniu "Co zrobić przy kopiowaniu: -zachowaj -anuluj -zastąp".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak nie zaszalałem - zainstalowałem bętę na drugiej partycji, ale używam jej dość intensywnie. Jeżeli chodzi o stabilność - nie wysypała się, odczuwam szybsze wczytywanie plików, aplikacji, szybszy czas uruchomienia. Safari działa płynniej, lepiej też wczytują się aplikacje korzystające z flasha. Początkowo istniał problem z wczytaniem zakładek z iClouda - wystarczyło odznaczyć i zaznaczyć ponownie w ustawieniach synchronizację z Safari i działa.

 

Początkowo może trochę denerwować obsługa safari, całkowicie inaczej niż w starej. Bardzo denerwujące jest to, że po otwarciu nowej karty nie ustawia się linia pisania i trzeba kliknąć w pole adresu zanim zacznie się cokolwiek wpisywać - dla mnie to minus.

 

Konieczność aktualizacji iTunes do wersji 12.0 - jak ktoś napisał chyba się im nie chciało już dorzucić do bety :)

 

Minusy, które są zauważalne, to kalkulator, małe problemy z grafiką (czasem po włączeniu Findera widać czarny pasek obok suwaka, wystarczy w zasadzie przesunąć i znika) oraz opisany problem przy ładowaniu systemu z jabłkiem w czarnym prostokącie.

 

Odnośnie samego wyglądu to kwestia gustu - osobiście czuję większe scalenie systemów biorąc pod uwagę, że używam iOS na urządzeniach mobilnych - dla mnie zatem na plus. Często czyta się opinie o brzydkich ikonach - nic brzydkiego w nich nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem po dalszym użytkowaniu (oprócz tych wcześniej podanych):
- zdecydowanie "czuć" że to jeszcze beta
- nie pokazuje całej daty maili w aplikacji Mail
- występują dziwne problemy (graficzne) przy wyłączaniu trybu pełnoekranowego aplikacji

- przy używaniu czarnego paska czcionka nie wygląda na pasku tak jak powinna
- safari czasami się wysypuje na youtube'ie (być może wina zainstalowanego adblocka)
- quicktime niekiedy ma problem przy otwieraniu .mp4, a niekiedy otwiera je natychmiast

Są to jednak błędy których można było się spodziewać po Becie, dlatego ja jestem zadowolony bo system jest stabilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i w miarę stabilny ale wygląd jak dla mnie totalna porażka. Pomieszanie z poplątaniem, wszystko jakieś takie mało przejrzyste a ikony tak jakby na siłę przeprojektowane na szybko, dock porażka. Przypuszczam że większość ludzi zainstaluje yosemite z czystej ciekawości a później i tak wróci do Mavericks lub ML. Dla mnie ten system nie ma już tego uroku co wcześniejsze wersje miał być taki nowoczesny i wspaniały a odstrasza, w moim odczuciu wygląda to tak jakby na poszczególnych etapach jego powstawania projektowała go inna osoba, po prostu wymieszały się różne style trochę kantów trochę okrągłości czcionki nadal poszarpane paski narzędzi jeszcze mniejsze, mniej czytelne. To jest moja opinia, na pewno znajdą sie osoby którym jednak sie spodoba. Pozdrawiam wszystkich urzytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i w miarę stabilny ale wygląd jak dla mnie totalna porażka. Pomieszanie z poplątaniem, wszystko jakieś takie mało przejrzyste a ikony tak jakby na siłę przeprojektowane na szybko, dock porażka. Przypuszczam że większość ludzi zainstaluje yosemite z czystej ciekawości a później i tak wróci do Mavericks lub ML. Dla mnie ten system nie ma już tego uroku co wcześniejsze wersje miał być taki nowoczesny i wspaniały a odstrasza, w moim odczuciu wygląda to tak jakby na poszczególnych etapach jego powstawania projektowała go inna osoba, po prostu wymieszały się różne style trochę kantów trochę okrągłości czcionki nadal poszarpane paski narzędzi jeszcze mniejsze, mniej czytelne. To jest moja opinia, na pewno znajdą sie osoby którym jednak sie spodoba. Pozdrawiam wszystkich urzytkowników.

 

Mi się akurat podoba. Widać że kierunek to ewolucja i unifikacja.

Poza tym, to jeszcze beta więc nie ma co porywać się z tezami "i tak większość wróci do Mava".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę zmienić moje wcześniejsze zdanie że B1 nadaje się do codziennego użytku, gdyż jak ktoś ma więcej kont pocztowych na niestandardowych serwerach aplikacja Mail zdecydowanie zawodzi. Poza tym miałem dziwny problem z Pages. Nie chciał się uruchomić, natomiast po usunięciu i przywróceniu z TM działa bez problemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 
Zrobiłem klucz usb bety Yosemite przez createinstallmedia i jest mały problem. Trwa ładowanie instalacji i dochodzi do momentu szarego pola, kręci się kolorowy wiatraczek- i tak w kółko. Dodam tylko, że ten sam problem występował gdy próbowałem uruchomić również wcześniejsze wersje yosemite. Co z tym mogę zrobić? Clover w wersji 2622.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na najnowszym cloverze instalka odpala (ale trzeba połączenie przez wifi/ethernet więc sobie nie zainstaluję). Wszystko git tylko jest 2 problem- na najnowszym cloverze gdy uruchamiam mavericka- system się ładuje a po załadowaniu wyłącza mi się monitor. (na 2622 śmiga jak trzeba). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po utworzeniu nowego clovera, zrobiło mi nowy config.plist  (do starego nie mam już dostępu). Problemem wyłączania monitora była sekcja:
​<key>ATI</key>

   <false/>
   <key>Intel</key>
   <true/>
   <key>NVidia</key>
   <false/>
Gdzie zminiłem Nvidia na true a intel na false (monitor podłączony jest do gtx660ti). Czyżby z braków sterowników uruchamiało mi OS z integry?(mimo iż podłączona jest do gtx-a? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz ubitej integry w BIOSie to możliwe.

nie  wiem co oznacza ubicie integry w biosie, grafa jest w primary na pcie (więc integra chyba jest "ubita"). Mój config.plist jest po ostatniej aktualizacji clovera trochę "inny" więc i tak szczęście że działa a fakt- nie jest to temat  do rozmowy o cloverze tak więc nie kontynuuje tutaj tego tematu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.