Jump to content
Sign in to follow this  
pudlox

Asus P5B-V

Recommended Posts

Witam. Starałem się zapoznać z informacjami zamieszczonymi na tym forum, jak i na innych portalach, ale strasznie się w tym gubię. Za ok dwa miesiące chcę zbudować albo hackintosha pod grafikę 2d/3d na legalnym zakupionym systemie, albo zakupię maca mini. Ale tymczasem chciałbym sprawdzić czy na moim starym komputerze mogę postawić OS od Apple. Proszę, abyście doradzili mi którą wersję systemu zainstalować i jakim sposobem (mile widziane linki). Wiem, że to trochę nie uczciwe, że szukam pirackiej wersji, bo nie chcę pakować pieniędzy w nieznane. Jeśli okaże się, że jest to system dla mnie, to oczywiście zakupię legalną wersję systemu. Jeśli możecie polecić mi źródło, gdzie mógłbym pobrać system, to będę wdzięczny (preferuję chomikuj). Wiem, że wymagam dużo i mam nadzieję, że nie zniechęci was to do współpracy ze mną :)

Moja konfiguracja:

Mobo: Asus P5B-V

Chipset: Intel G965

Karta dźwiękowa: ADI AD1988A

Karta LAN: Marvel 88E8001 z funkcją AI Net 2

CPU: Intel Cor 2 Duo E4500 2,2GHz

RAM: Kingston 800 MHz 4x1Gb

GPU: Sapphire Radeon HD7750 1Gb

PSU: Chiftec 350W

 

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
Michał :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopiszę jeszcze ze wzoru:

1. Symbol modelu laptopa/płyty głównej: Asus P5B-V
2. Jaki jest procesor, czy obsługuje instrukcje SSE2, SSE3: Intel Core 2 Duo - tak obsługuje
3. Jaki jest mostek południowy: Intel ICH8
4. Jaki jest dodatkowy kontroler napędów (nie jestem pewnien czy o to chodzi): Kontroler PATA/SATA JMicron JMB363
5. Jaka jest karta graficzna: Sapphire Radeon HD7750 1Gb 
6. Jaki jest kodek audio: ADI AD1988A
7. Jaka jest karta sieciowa: Marvell 88E8001 z funkcją AI Net 2
8. Czy napędy są podłączone przez interface SATA czy IDE i jak wygląda układ partycji na dysku docelowym: Dysk 1 Tb SATA podzielony na dwie partycje (97 Gb i 833 Gb) w systemie plików NTFS
9. Czy klawiaturę/mysz mamy podłączone przez USB czy PS2: wszystko na USB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za informację. Z tego co wiem to Mavericks jest darmową aktualizacją Mountain Liona. Więc gdybym uruchomił ML (ew na karcie zintegrowanej jeśli jest problem z Radeonem) na maszynie wirtualnej, ponieważ nie mam dostępu do komputera z OS X, to czy mógłbym w ten sposób stworzyć pendrive do Mavericks? I mam jeszcze jedno pytanie czy nawet na tak archaicznej konfiguracji będzie skok w kulturze pracy systemu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie - co to jest GUID? Znalazłem to stwierdzenie w wątku z przygotowaniem partycji, ale nie znalazłem tam potrzebnych mi informacji. Jak przygotować dysk pod instalację? Mam po prostu uruchomić instalację i instalator sam przygotuje dysk, czy ja mam wcześniej ustawić partycje? Jak wygląda system plików na OS X? Gdzieś mi przemknęła informacja, ze FAT32, ale raczej w to wątpię, skoro OS X jest wykorzystywany przez grafików, a projekty często przekraczają 4 Gb. Mam już ostatnie pytanie. Zapoznałem się z wątkami od oswaldini i nie rozumiem, czy najpierw instaluję system z przygotowanego klucza, a potem uruchamiam Clover, czy na jakiej zasadzie sie to odbywa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, możesz zrobić pendrive na ML w maszynie wirtualnej. Zależy co masz na myśli mówiąc kultura pracy. OS X ma wiele ciekawych rozwiązań ułatwiających pracę, pracuje się po prostu przyjemniej. GUID lub też GPT to schemat partycji, jak MBR, tylko nowszy (spore uproszczenie). System plików to Mac OS Extended Journaled. Jeden klucz przygotuj sobie z Cloverem, a drugi z Mavericksem. Wkładasz oba, bootujesz pena z Cloverem i w nim wybierasz dysk z Mavericksem. Po instalacji odpalasz system zawsze za pomocą pena z Cloverem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc :)

 

 

 

GUID lub też GPT to schemat partycji, jak MBR, tylko nowszy (spore uproszczenie).

Czyli ja mam sam wcześniej przygotować taki schemat, czy instalator zrobi to sam? Jeśli sam, to czy jest jakiś poradnik na forum? 

 

 

 

Po instalacji odpalasz system zawsze za pomocą pena z Cloverem. 

Czyli znowu bootuje pena z Cloverem? Czy odpalam już OS X z dysku z włożonym pendrive z Cloverem?Po instalacji odpalasz system zawsze za pomocą pena z Cloverem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie. Pomyliłem się trochę i zamiast ściągnąć Mountain Lion pod maszynę wirtualną, to ściągnąłem Mavericks. Czy mogę z Mavericks na maszynie wirtualnej zrobić klucz USB do Mavericks?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam problem. Na dwóch komputerach podczas uruchamiania maszyny wirtualnej pokazuje mi komunikat:: "Mac OS X is not supported with binary translation. To run Mac OS X you need a host on which VMware Workstation supports Intel VT-x or AMD-V." Czytałem, że trzeba w biosie włączyć wirtualizację. W moim komputerze nie znalazłem takiej opcji, a w laptopie była włączona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby się nie udało, to istnieje możliwość zrobienia klucza usb do mavericks z windowsa? Gdybym chciał postawić Mountain Lion jako normalny system, a potem przez niego zrobić kluczm to powyższy problem z VT-x nie będzie problemem? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.