Jump to content
Sign in to follow this  
mariusz3city

Rozbudowa leciwego kompa na Xeonie. Grafika oraz FCPX

Recommended Posts

Moj obecny komp to:

• Graphics  GeForce GTX 460 1024 MB
  • Memory  8 GB 668 MHz DDR2 SDRAM
  • Processor  2,4 GHz Quad-Core Intel Xeon
  • Boot ROM Version:    MultiBeast.tonymacx86.com
  • Płyta główna Asus P5E
  • Dyski SSD już wymienione.
  • System 10.9.4

Komp sluzy mi do obrabiania Rawów i Video pod FCPX. Chcialbym go tanio rozbudować. Pierwsze kroki

Na początku z braku kasy chyba kupię tańszy procek aby potem wymienić go na jakiegos potwora z i7 :)

Jaki zestaw za max 1500 możecie polecić ? (Płyta, proc, 16GB ram). Zakladam że nie ma plyty ktorą po prosty wymienię, podepne dysk i system wstanie :P Nie ukrywam że jestem amatorem jęsli chodzi o hackintosha :)

Jeśli korzystasz z multishitu to nie ma takiej opcji żeby system wstał tak sobie :)

http://www.morele.net/inventory/info/Kh4DRY/

Pamięci wedle uznania, zależy co później będziesz chciał tam włożyć. Przed instalacją OS X musisz jedynie zaktualizować bios. Nie wiem czy jest sens pakować się w Gryphona przy tym budżecie. 

@Marecki_ to jaką plytę byś polecił ? Ten Asrock zapowiadał się fajnie :) Którego Gryphona ?

Zwiększyłem budżet do 2500 Nie wiem jedynie czym kierować się przy wyborze pamięci. Poza ilością GB :D

Co powiecię na taką bazę ?

http://www.morele.net/inventory/info/3NAlLd/

procesor masz na LGA1155

a plyte glowna na LGA1150

procesor musisz zmienic na i7-4770K

Musisz zmienić też ram na 4x8GB ponieważ w jednej kosci 32GB nie obsłuży ci płyta główna

Przecież to nie jest jedna kość 32 GB, a 4 kości po 8 GB... wystarczyło zajrzeć do opisu przedmiotu...

W opisie:

1 472109 Procesor Intel Core i7-3770 3.4GHz LGA1155 BOX (BX80637I73770) 1 1102,00 1102,00 2 583155 Płyta główna Asus GRYPHON Z87 s1150 Z87 4DDR3 USB3/GLAN ATX - (GRYPHON Z87) 1 518,53 518,53 3 639367 Pamięć Patriot Viper3 32GB DDR3 1600MHz CL10 (PVL332G160C0QKR) 1 849,00 849,00