Skocz do zawartości

Natywny zapis wartości do NVRAM


Rekomendowane odpowiedzi

Sorki COFAM TO CO NAPISAŁEM.

 

 

To BT podpięty do kompa skaszanił komunikację z Apple. 

 

 

Tak tak... ten wspaniały i wspierany przez Apple Belkin.

 

Musiałem wywalić plik NetworkInterfaces.plist/Library/Preferences/SystemConfiguration po czym w ustawieniach sieci usunąć utworzone lokalizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

W kwestii iMessages temat i rozwiązanie tutaj: http://hamac.pl/topic/9864-imessages/?p=94532

 

Panowie czy ten sposób działa nadal. Kilka dni temu po wylogowaniu wyzerowało mi "pęk kluczy" i nie mam możliwości zalogowania się na iM i FT. AppStore jest oki.

Może ktoś potwierdzić czy to tylko u mnie nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ten sposób działa nadal. Kilka dni temu po wylogowaniu wyzerowało mi "pęk kluczy" i nie mam możliwości zalogowania się na iM i FT. AppStore jest oki.

Może ktoś potwierdzić czy to tylko u mnie nie działa.

temat jest nieaktualny  OsxAptioFixDrv_64 trafil dawno juz do clovera z najnowszymi wersjami dziala natywny zapis do NVram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ten sposób działa nadal. Kilka dni temu po wylogowaniu wyzerowało mi "pęk kluczy" i nie mam możliwości zalogowania się na iM i FT. AppStore jest oki.

Może ktoś potwierdzić czy to tylko u mnie nie działa.

 

W kwestii iMessage nic się nie zmieniło. Jak działało, tak działa dzięki metodzie opisanej w temacie do którego podał link oswaldini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

iBlond w kólki lecisz ? Co to w ogóle ma być ? Jasne temat powstał żeby tylko był, jak cała reszta forum... Strasznie grają mi na nerwy tacy ludzie, coraz więcej ignorantów na forum.

 

Zacytuje pierwszy mój post, tyle w temacie.

 

 

...Niesttey moich ręcznie wprowadzonych wartości nie pamięta...

 

Jeżeli wszystkie wartości z Mac OS X są zapisywane to jest OK, na Asusie Z87/Z97 działa dobrze nvram, więc jak używasz drivera z Clovera jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iBlond w kólki lecisz ? Co to w ogóle ma być ? Jasne temat powstał żeby tylko był, jak cała reszta forum... Strasznie grają mi na nerwy tacy ludzie, coraz więcej ignorantów na forum.

 

Zacytuje pierwszy mój post, tyle w temacie.

 

Jeżeli wszystkie wartości z Mac OS X są zapisywane to jest OK, na Asusie Z87/Z97 działa dobrze nvram, więc jak używasz drivera z Clovera jest OK.

Oswaldini pomijając dosyć dziwne zachowanie IBlond jakie jeszcze wartości z OSX są trzymane w Nvramie, chciałbym na 100% wykluczyć że są jakieś problemy.

Na przykład ptaszek przy usłudze Find My Mac po każdym ponownym uruchomieniu niestety jest odznaczony tzn. że chyba nie do końca jest dobrze?

Gdy włączę FMM po wpisaniu nvram -p pokazują sie różne info w tym fmm i bardzo długi ciąg cyferek i literek a gdy uruchomie ponownie pokazuje tylko fmm computer name iMac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj przykładowa lista wszystkich kluczy nvram (bez wartości) jakie mam na swoim MBP9,1:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
<key>BootCampHD</key>
<data>
</data>
<key>LocationServicesEnabled</key>
<data>
</data>
<key>SystemAudioVolume</key>
<data>
</data>
<key>SystemAudioVolumeDB</key>
<data>
</data>
<key>backlight-level</key>
<data>
</data>
<key>bluetoothActiveControllerInfo</key>
<data>
</data>
<key>boot-gamma</key>
<data>
</data>
<key>boot-image</key>
<data>
</data>
<key>efi-boot-device</key>
<data>
</data>
<key>efi-boot-device-data</key>
<data>
</data>
<key>fmm-computer-name</key>
<data>
</data>
<key>fmm-mobileme-token-FMM</key>
<data>
</data>
<key>gpu-policy</key>
<data>
</data>
<key>prev-lang:kbd</key>
<data>
</data>
</dict>
</plist>

Idę przebadać jak i czy działa zapis do nvram na moim haMacu ze stopki... jak przestał działać, to może być to wynik jakiś zmian w driverach uefi w cloverze lub nowych wersjach BIOSów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testowałem 3120 na Asus Z97-C, Z87-Plus, Asrock H87 Performance, MSI X79 Big Bang-Xpower II, Vostro 470 i kilku innych modelach. Tu zapis działa.

314TeR sprawdź czy nie masz czasem EmuVariableUefi-64.efi oraz jednocześnie OsxAptioFixDrv-64.efi i OsxAptioFix2Drv-64.efi. Sprawdź zapis na samym OsxAptioFixDrv-64.efi oraz na samym OsxAptioFix2Drv-64.efi

 

Nowszego Clovera nie testowałem, moją baza ostatnio jest 3120.

 

EDIT: teraz jestem w robocie na hacku bez UEFI, w domu sprawdzę najnowszą wersję na MSI UEFI ale o ile pamiętam tam mam coś nowszego jak 3120 i zapis do nvramu działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem są teraz nowe drivery:

1. klasyczny OsxAptioFixDrv-64.efi

2. OsxAptioFix2Drv-64.efi - umożliwia hibernację w trybie UEFI, potrzebny w pmset ustawiony hibernatemode na 29 lub inny (nie pamiętam już jaki, a forum projectosx leży i kwiczy)

 

Jak te dwa drivery są jednocześnie może być problem. Jak mamy jednocześnie EmuVariableUefi-64.efi to zapis do nvramu nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, pisałeś... a kiedy ostatnio faktycznie sprawdziłeś czy zapis do nvram działa... :oops:

 

Ja osobiście zawsze wyłączam zbędne drivery:

<key>DisableDrivers</key>
<array>
  <string>CsmVideoDxe</string>
  <string>DataHubDxe</string>
  <string>EmuVariableUefi</string>
  <string>FSInject</string>
  <string>OsxAptioFix2Drv</string>
  <string>OsxLowMemFixDrv</string>
  <string>PartitionDxe</string>
  <string>VBoxHfs</string>
</array>

Wersja 3176:3182 oraz starsza 3113 - też nie działa zapis do NVRAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.