Skocz do zawartości

Natywny zapis wartości do NVRAM


Rekomendowane odpowiedzi

Na tę chwilę wygląda to na problem z BIOSem.

 

BIOS 2013 - brak zapisu do NVRAM dla Cloverów 3050, 3113, 3156, 3182

 

Zrobiłem flashback do starszej wersji 1204 - zapis do NVRAM wygląda na prawidłowy, przetestowałem wersje 3050 i 3182.

 

Za chwilę podniosę jeszcze raz BIOS do 2013 i zobaczę czy to np nie problem z ogólnie sypiącym się nvramem w obecnych biosach ASUSa - problem ten usunęli dopiero w okolicy 22xx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tych wersjach rozjeżdża się lista systemów startowych... wrzucałem kiedyś na forum jak to wygląda... w skrajnych wypadkach blokuje to rozruch, albo po wybraniu F8 chcesz uruchomić system A a startuje B... istny cyrk...

W tamtym temacie właśnie ja Ci zgłaszałem że taki problem u mnie występuje, po aktualizacji biosu długo tego problemu nie było więc uznałem że aktualizacja naprawiła ten bug jednak później znowu było to samo ale zauważyłem że jeśli nic się nie bootuje przez klawisz F8 to wtedy trzyma ustawienia i nic się nie rozjeżdża i nie wiesza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mógłby ktoś sprawdzić u siebie jeśli ma na 100% działający Nvram czy Clover zapamiętuje z jakiej partycji był system  botowany? U mnie niby działa zapis ale jeśli mam w configu w sekcji boot ustawione defaultvolume - Macintosh HD to zawsze wybiera ją jako domyślną. Wydaje mi się że kiedyś miałem inaczej tzn. Clover brał jako domyślną i priorytetową wartość zapisaną w nvramie i ignorował zapis w configu.

Nie jest to jakiś problem pytam z czystej ciekawości jak to jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś sprawdzić u siebie jeśli ma na 100% działający Nvram czy Clover zapamiętuje z jakiej partycji był system  botowany? U mnie niby działa zapis ale jeśli mam w configu w sekcji boot ustawione defaultvolume - Macintosh HD to zawsze wybiera ją jako domyślną. Wydaje mi się że kiedyś miałem inaczej tzn. Clover brał jako domyślną i priorytetową wartość zapisaną w nvramie i ignorował zapis w configu.

Nie jest to jakiś problem pytam z czystej ciekawości jak to jest u Was?

 

 

W jednym kompie mam zapis do nvram. W drugim emuluję go. W obu przypadkach Clover bootuje zgodnie z wpisem DefaultVolume. Wyjątkiem jest instalacja 10.13.x, co mnie nie dziwi i nie przeszkadza mi. Pilnuję i wybieram ręcznie, jeśli trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też bootuje zgodnie z wpisem ale nie o to chodzi.

Wyobraźmy sobie taką sytuację mam trzy partycje: windows, yosemite, high sierra. W cloverze default volume ustawione na yosemite, uruchamiam kompa wybieram domyślnie podświetloną partycję yosemite gdy się uruchomi, restart i teraz wybieram np. Partycję z High sierra gdy się uruchomi restart i teraz w menu clovera powinna się domyślnie podświetlić partycja z high sierra bo taka zapsała się w nvramie a niestety nadal wybiera jako domuślną yosemite. Clover powinien jako priorytet brać pod uwagę nvram a nie wpis w konfigu.

Jeśli dobrze pamiętam to kiedyś tak miałem a teraz coś nie trybi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.