Skocz do zawartości

Jak aktualizować Clover do nowszych wersji?


music
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak aktualizować Clover do nowszych wersji? Proszę o podanie metody najlepszych. Oczywiście aktualizacja z zachowanie swoich plików konfiguracyjnych itp. Obecnie mam Clover zainstalowany na dysku twardy - normalnie na partycji systemowej. Nie chciałbym Clovera całkowicie przeinstalowywać, tak jak by go nigdy nie było. Dodam że w przypadku Chamelona aktualizacja była prosta - zamieniałem plik "boot" na nowszy i już :) zaś w Clover jest chyba zdecydowanie trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czyli wystarczy zassać najnowszego instalatora np z clover.rox.pl i "nainstalować" na obecnego?
 
W moim wypadku Clovera trzymam na pendrive i z niego bootuje.
 
Problem jest tylko taki, że moja wersja jest dość stara (r1995) i nie wiem, czy nainstalowanie na nią r2894 czegoś nie namiesza.
Mam dobrze skonfigurowany bootloader i bez problemu pracuję dzięki niemu na 10.8.x jednak mam chwilę czasu (urlop) i w sumie bym podniósł wersję systemu skoro Apple pozwala to zrobić za darmo ;)
 
 
PS. Mam też spatchowane AppleHDA (wolałbym coś co ożywi Xonara DX ale cóż zrobić) z tego forum od 314TeR i wydaje mi się, że po upgrade systemu wystarczy je ponownie zainstalować w S/L/E za pomocą Kext Wizzarda ale mogę się mylić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować się posiłkować Clover Configuratorem, w teorii powinien umieć wczytać stary config i go zaktualizować do nowego formatu, ale nie zagwarantuję że zrobi to OK.

 

Najlepiej przygotuj sobie od zera klucz USB i testuj czy działa uruchamiając z niego OS X. Jak będziesz zadowolony, to zwyczajnie przeniesiesz nowy config w miejsce starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po próbie uruchomienia pkg z nową wersją i instalacji na pena i wysłania w kosmos EFI na oddzielnym dysku z Windows mam taką metodę.

 

1. Pobieram ISO z: http://sourceforge.net/projects/cloverefiboot/files/Bootable_ISO/

2. Montujemy ISO

3. Z katalogu EFI zgrywamy nowe pliki zastępując stare - Pamiętaj aby nie przerzucać całego katalogu, OSX intuicyjnie zastąpi ci całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpakować paczkę Clovera?

Pacifist wywala błąd przy próbie wydzielenia plików.

 

 

 

Zauważyłem zmiany w plikach w nowszych wersjach Clovera i chciałbym je zaktualizować

 

/etc/rc.clover.lib

/etc/rc.boot.d/10.save_and_rotate_boot_log.local

/etc/rc.boot.d/20.mount_ESP.local

/etc/rc.boot.d/70.disable_sleep_proxy_client.local

/etc/rc.shutdown.d/80.save_nvram_plist.local

 

/Library/Application Support/Clover/CloverDaemon

/Library/LaunchDaemons/com.projectosx.clover.daemon.plist

 

/Library/Application Support/Clover/CloverUpdaterUtility

/Library/Application Support/Clover/CloverUpdater.app

itd

 

 

Zrzut_ekranu_2014_10_19_o_11_51_48.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem soft unpkg 4.5

To co trzeba rozpakuje to co nic nie zajmuje ( pakiety po 0 b ) wywali błąd, ale najważniejsze że pozostałe pliki są całe i działają.

Zrzut_ekranu_2014_10_19_o_11_47_29.png

DL: http://www.macupdate.com/app/mac/16357/unpkg

 

 

 

Troszkę zabawy jest aby teraz to ręcznie wrzucić i nadać uprawnienia, ale najważniejsze że da rady rozpakować pkg bez błędów.

 

Zrzut_ekranu_2014_10_19_o_11_48_26.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jej kurna nie widzę.. w instalatorze. 

stąd moje pytanie, partycja zamontowana jakby kto pytał ;D

Chciałem uwolnić pendrive,  poprzednie aktualizacje robiłem na okętke: najpierw aktualizowalem clovera na pendrive a potem go przerzucałem do EFI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ja nie rozumię tej nomenklatury albo w ogóle nie rozumię.

Clover to bootloader więc mam go na pendrive i jego kopie na EFI. 

a ty piszesz

 

 

 masz wybrac partycje dysku na ktorym masz zainstalowany clover

czy miałeś na myśli partycję z osx? jeśli tak to po co jest EFI  albo jak to działa bo zgłupiałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem tobie na moim przykladnie 

CLOVER mam na partycji EFI ktora znajduje sie na tym samym dysku co os x czyli wybieram ta partycje a instalator sam znajdzie ze clover jest NA TYM DYSKU TWARDYM NA UKRYTEJ PARTYCJI EFI 

powyzej masz zdjecia nawet nie musze wybierac nic w instalatorze bo pamieta co zostało zainstalowane pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nomenklatura mnie zgubiła ;) jakbyś napisał że : masz wybrać dowolną partycję na dysku na którym jest partycja EFI nie zakręciłbym się. Dzięki wszystko jasne. Swoją drogą szkoda, że instalator clovera jej nie pokazuje normalnie. Dziwne

caly czas do tego dazylem piszac ze u mnie clover jest na tym samym dysku co os x czyli wybieramy pierwsza mozliwa partycje tego dysku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim sposobem - czyli wskazaniem pendriva a później przegraniem całości na OSX wyciąłem EFI dla Windowsa.

Widocznie w tamtym momencie dusk0 był to ten w Windowsem (nie wiem czemu ale czasami zamienia mi 1 z 2 dyskiem).

u mnie z dyskami to samo czasem jest disk0 czasem disk1 myslalem ze to przyczyna radi0 identycznych dyskow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz widzieć partycję EFI, aby ręcznie przekopiować pliki to uruchom terminal i wpisz:

diskutil list

i będziesz widział wszystkie partycje łącznie z EFI

 

dalej wpisz

mkdir /Volumes/EFI

i zamontuj wybraną partycję np. dla pierwszego dysku będzie to komenda:

sudo mount -t msdos /dev/disk0s1 /Volumes/EFI

gdzie 0 to numer dysku, a 1 to numer partycji (EFI jest zawsze pierwsza, więc zawsze ma 1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.