Skocz do zawartości

Wsparcie dla architektury Maxwell


Grzesiek13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W najnowszych webowych kextach nvidii mamy wsparcie dla architektury Maxwell. Jak widać na screenach na razie nie jest kolorowo ale to dopiero początki. Tak więc mogę otwierać szampana i sprzedawać Radka :) Tydzień jestem bez OS X a tu takie nowości :)

post-391-0-13576800-1410112299_thumb.png

post-391-0-72872600-1410112435_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupisz Maxwella daj znać jak się sprawuje, bo na 100% kupisz szybciej ode mnie. Interesuje mnie głośność pracy GTX 750, bo po wymianie zasilacza stałem się maniakiem ciszy. Nie zamierzam dopłacać jednak fortuny do pasywnie chłodzonej 750-tki.

 

Ta od Palita nie jest taka droga wystarczy poszukać, a rozumiem co masz na myśli odnośnie ciszy... mój komp chodził jak lapek ale odkąd mam kartę dedyk z wentylem to suszara :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem swoje przypuszczenia, sprawdziły się, bios mojej karty dosłownie gryzł się z kextami Nvidii, wgrywam bios palita... tadaam :)

post-391-0-00323700-1411379067_thumb.png

post-391-0-67184200-1411379549_thumb.png

post-391-0-64584600-1411379506_thumb.png

 

Działa akceleracja i OpenGL. Nie działa wideo i podgląd obrazów, artefakty wynikają z braku wsparcia dla przeźroczystości, wystarczyło ją wyłączyć w preferencjach i jest w miarę ok. GTX 980/970 stoją dokładnie w tym samym miejscu. Nie działa mi w tej chwili jedno DVI ale to oczywiście wina biosu, HDMI śmiga jak również drugi monitor - TV. Działa również audio po HDMI za pomocą uniwersalnego kexta HDMI audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi to słyszeć. W pewnym momencie myślałem że z tymi biosami to ślepy zaułek ale został mi ostatni do sprawdzenia i taka niespodzianka. Poproszę jeszcze na pclabie o kilka biosów, głównie chodzi mi o Asusa Direct CU II - zobaczymy czy będzie to samo. Na dzień dzisiejszy poczekałbym do finalnych sterów Nvidii aniżeli od razu odradzałbym karty Asusa. Możliwe że coś jest skopane po ich stronie. Muszę jednak przyznać że DualX od Palita nie jest głupia, wentyle kręcą się na 30% więc nie jest źle i wg recenzji jest cicho :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tym razem bardzo szybko uwinęli się z nową paczką dla RC. Duży skok numeryczny zapowiadał poprawę i tak się stało, nie ma już problemu z przeźroczystością, jedyne co na dzień dzisiejszy nie działa to podgląd obrazów. Można więc rzec że na wydanie GM spokojnie zdążą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Amen, NVIDIA zdążyła naprawić chyba wszystko CI a najważniejsze OpenCL działa...i to jak...

Czy tylko mi się wydaje że OpenCL na Maxwellu będzie rozwalać? Rezultat chyba na poziomie GTX770

post-391-0-55469200-1413549316_thumb.png

 

27.10.14

Wersja F02 rozwiązuje problem zegarów po OpenCL, ładnie schodzą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na zielonej liście na pewno będzie Palit (jadę na jego ROMie), Zotac (sprawdzone - przynajmniej jedno wejście działa ale to kwestia sprzętowa), Gigabyte, KFA oraz MSI (dedukcja na podstawie screenshotu, porty na moim Asusie niestety nie były kompatybilne z biosami MSI.

Wychodzi na to że problem dotyka tylko Asusa w tym serii 900. Z tego co udało mi się znaleźć to działa wyłącznie VGA, zapodziałem gdzieś kabel i tego nie potwierdzę.

Obecnie szukam sposobu na edytowanie ROMu by zmienić choćby gospodarkę wentylatorem - jest cicho ale o kilka procent głośniej niż na stockowym ROMie. Maxwell Bios Editor działa tylko dla serii 900 a w wersji Keplerowskiej nie można edytować prędkości wentylatora

 

Podsumowując wszystko działa ładnie łącznie z audio, bug OpenCL już nie występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STRIX to pół-pasywka, a do tego najczęściej w wersji OC... Twoja VGA i DirectCU II mają taki sam układ wyjść, STRIX zupełnie inny... nie mniej szkoda że mimo wszystko te VGA nie działają OOTB jak poprzednie 640 czy 760 i wyżej.

 

Teraz składać kompa na Z97-C który ma FanXpert 3 (potrafi sprzętowo wyłączać wentylatory w budzie) plus taki STRIX 750 Ti i haMac jak marzenie... Dobre chłodzenie na CPU które w idle schodzi do poziomu 400-500 rpm i pół-pasywny zasilacz i mamy praktycznie bezgłośny komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzesiek13:  Odpuszczałem zakup grafiki bo nie była mi niezbędna...

STRIXa 980 raczej nie potrzebuję, nie gram :) ale nowy program do renderingu niestety potrzebuje więcej :) (renderuję na 2xi7 i 2x i5 i jakby to powiedzieć...chyba wolno idzie :) )  ale 970, hmmm może czas na zakup dedykowanej karty grafiki .. kupiłbyś go?

 

Oczywiście chętnie poznam opinie innych osób, dlaczego coś z architektury opartej na Maxwell  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej aktualizacji do 10.10.1 pięknie działająca karta MSI GTX 980 przestała być wspierana, trochę się pospieszyłem z update ;-/ 
Mam pytanie czy komuś z Maxwellem pojawił się podobny problem i czy jakoś go rozwiązał?
Wszystkie wersje Nvidia web driver, które udało mi się znaleźć nie wspierają tego systemu.
W Cloverze mam:
 <key>ProductName</key>
<string>iMac13,2</string>

Może zmiana ProductName jest dobrym kierunkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.