Skocz do zawartości

Wsparcie dla architektury Maxwell


Grzesiek13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po wczorajszej aktualizacji do 10.10.1 pięknie działająca karta MSI GTX 980 przestała być wspierana, trochę się pospieszyłem z update ;-/ 

Mam pytanie czy komuś z Maxwellem pojawił się podobny problem i czy jakoś go rozwiązał?

Wszystkie wersje Nvidia web driver, które udało mi się znaleźć nie wspierają tego systemu.

W Cloverze mam:

 <key>ProductName</key>

<string>iMac13,2</string>

Może zmiana ProductName jest dobrym kierunkiem?

niestety musisz czekac na nowe nvidia web driver dla 10.10.1 zawsze pojawiaja sie z opoznieniem 

identyfikacje masz odpowiednia dla z77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem problemu z niekompatybilnością sterowników przy SMBIOSie innym niż Mac Pro działającym rozwiązaniem jest wypakowanie instalatora:

pkgutil --expand nazwaSterownika.pkg jakisKatalog

następnie usunięcie w pliku Distribution następujących linijek:

if (!validateHardware()) return false; 
if (!validateSoftware()) return false;

i złożenie pakietu do kupy:

pkgutil --flatten jakisKatalog poprawionySterownik.pkg

Posiadam GTX 750 od ASUSa i wszystko działa pięknie, poza wyjściami DVI i HDMI - jedynie na analogowym jest wyświetlany obraz. Ma ktoś pomysł, jak sobie z tym poradzić? Próbowałem wgrywać BIOS od Palita, jednak to całkowicie psuło obraz wyświetlany w jakimkolwiek systemie operacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem problemu z niekompatybilnością sterowników przy SMBIOSie innym niż Mac Pro działającym rozwiązaniem jest wypakowanie instalatora:

pkgutil --expand nazwaSterownika.pkg jakisKatalog

następnie usunięcie w pliku Distribution następujących linijek:

if (!validateHardware()) return false; 
if (!validateSoftware()) return false;

i złożenie pakietu do kupy:

pkgutil --flatten jakisKatalog poprawionySterownik.pkg

Posiadam GTX 750 od ASUSa i wszystko działa pięknie, poza wyjściami DVI i HDMI - jedynie na analogowym jest wyświetlany obraz. Ma ktoś pomysł, jak sobie z tym poradzić? Próbowałem wgrywać BIOS od Palita, jednak to całkowicie psuło obraz wyświetlany w jakimkolwiek systemie operacyjnym.

 

Najpierw trzeba sobie sprawdzić rozkład portów bo to że 750 Ti od Asusa i StormX Dual od Palita są w miarę kompatybilne nie oznacza że w przypadku samego 750 będzie to samo, zwłaszcza że nie ma tam 750 StormX. Metoda prób i błędów. Bios Zotaca też pasuje ale wiatrak kręci się jak szalony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, zakupiłem dziś Asus GTX 750 1 GB i mam kilka problemów, pytań z nią.
Używam równocześnie wszystkich 3 wyjść (HDMI, DVI, D-SUB) działa wyśmienicie - wszystkie uruchomiły się bez większych problemów.
Problem pojawia się z HDMI AUDIO, czy jest ktoś mi wstanie podrzucić działający kext by to odpalić (na necie sporo znalazłem, żaden nie ruszył)

Kolejne pytanie moje odnośnie CUDA, czy jest możliwość uruchomienia tego? Sterownik zainstalowany, ale gdy uruchamiam CUDA-Z wyskakuje komunikat o braku CUDA

 

HDMI AUDIO

04.12.2014 18:48:58,921 com.apple.kextd[19]: kext-dev-mode allowing invalid signature -67062 0xFFFFFFFFFFFEFA0A for kext "/System/Library/Extensions/HDMIAudio.kext"

04.12.2014 18:48:58,000 kernel[0]: HDMIAudio: Found 0x10de0fbc on HDAU

Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

191027_zrzut_ekranu_2014-12-04_o_19.10.0

Wszystkie 3 monitory są wpięte, wszystkie działają, a niestety wyjścia dzwięku HDMI nie ma.

 

Dokładny model to przepraszam nie Asus jak wcześniej pisałem a MSI GTX 750 1GD5/OCV1

Sprawdzales kext HDMIAudio (w zalaczniku) ? nie dziala on z najnowsza metoda uruchomienia dzwieku 314Tera.

HDMIAudio.kext.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzales kext HDMIAudio (w zalaczniku) ? nie dziala on z najnowsza metoda uruchomienia dzwieku 314Tera.

 Próbowałem i dalej nie pojawia się HDMI:

 

04.12.2014 19:34:47,000 kernel[0]: HDMIAudio: Found 0x10de0fbc on PEGP

pomimo iż na liście urządzeń jest

193907_zrzut_ekranu_2014-12-04_o_19.38.5

 

 

 

 

 

HDMI AUDIO z ów plikiem działa w starej metodzie inicjacji Audio - czyli ten problem zamkniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

HDMI AUDIO z ów plikiem działa w starej metodzie inicjacji Audio - czyli ten problem zamkniety.

 

Z wersją 1.3 ju działa.

 

Czy webowe sterowniki to te które pobrać można ze strony nvidia?

Mianowicie w informacji o sterowniku na stronce nvidia nie widzę informacji o wsparciu dla GTX 750

 

I nie zobaczysz... nvidia oficjalnie wspiera tylko karty które były dedykowane do Mac Pro, nieoficjalnie sterowniki nvidii są skonstruowane tak, że obsługują o wiele więcej układów niż oficjalnie przyznaje się do tego producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

 

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc tutaj zapytam :) Potrzebuję najbardziej kompatybilnej karty pod najnowszego MAC OS X'a :) W miarę tanio :) To w rachubę idzie tylko GTX 750 (Wliczając działanie D-SUB lub przejściówki DVI-I -> D-SUB)? Czy znajdzie się coś tańszego? Konfig PC jest w stopce :) Póki co jestem uziemiony, bo moja HD7770 umarła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam Szanownych Kolegów!

 

Jestem początkującym w temacie OSX-ów. Chciałbym zainstalować 10.10 na moim sprzęcie:

 

1. płyta - MSI H97 PC Mate

2. procesor - i7-4770K

3. grafika - ZOTAC GTX 750 Ti (http://www.zotac.com/products/graphics-cards/geforce-700-series/gtx-750-ti/product/gtx-750-ti/detail/geforce-gtx-750-ti-2/sort/starttime/order/DESC/amount/10.html )

 

Moje pytanie brzmi: Czy można tę grafikę ożywić? Jeżeli TAK, to czy mógłby któryś z kolegów podać chronologicznie kroki jakie trzeba wykonać?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.