Skocz do zawartości

Wsparcie dla architektury Maxwell


Grzesiek13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czekałem na obniżkę jak pokazała się Fury X ale nie było o niej mowy bo karta nie pokazała pazurów :( Dodałem za i przeciw i wybór padł na 980Ti

 

W pracy nie czuję kopa kop a to dla tego że nie mogę jej w pierdzielonym OSX dodać (wstrzyknąć) do wspieranych kart z CUDA dla produktów Adobe "NVIDIA Graphics Device 6143 MB". Ale nie płaczę bo akurat Premierka idzie bez tego za to After leży i kwiczy.

W grach... Ze mnie taki giercownik że szok :) Ale przyznam się że zasiadłem do GTA V i jestem pod ogromnym wrażeniem - działa dobrze, fakt wszystko na maxa z 1600p ale ja mówię tutaj raczej o grze a dokładnie soundtracku, który potrafi trafić tak w upodobania muzyczne że szok.

 

Nie mam czasu aby zasiąść i pobawić się PORZĄDNIE w OC aby stworzyć własny custom BIOS.

 

 

 

3 dni pracowałem na niej aby sprawdzić czy działa a później...

DSC0245.jpg DSC0248.jpg DSC0250.jpg

Nie zdałem sobie sprawy że tyle to zajmie czasu. Zabawy było co niemiara (śrubkologia):

 

 DSC0251.jpg DSC0259.jpg DSC0284.jpg

Bez bloczku i backplate nie mogło się obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki pewnie Panie mój drogi... Ty pierwszy masz z naszego grona 980 Ti. 

 

780 v2 też dopiero był porządnie wspierana dopiero od 10.9.2 jak pamiętam... może wkrótce i 980 Ti będzie działać lepiej.

 

BTW - a czemu nie wziąłeś EVGA od razu z blokiem wodnym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak sądzę. I prawdopodobnie może coś ruszyć się dopiero z 10.11.

Poczekamy.

 

Robi to EKWB a co za tym idzie nie jest najwyższych lotów. Więc czy wybiorę to czy to, to tak naprawdę to samo. Inne nie chciałem bo nie zakrywały całej karty.

Druga sprawa to cena. Za swoją dałem 3099zł w esc.pl (oczywiście + blok i bp) gdybym zdecydował się na opcję z gotowym bloczkiem to wydatek dużo większy - np. tutaj zetoopole.

EVGA pozwala na modyfikację chłodzenia więc czemu nie skorzystać skoro drzwi otwarte.

 

Aha konstrukcje niereferencyjne. Będą czy raczej już są. Ale bloczków nie ma w dodatku dla +50MHz nie będę czekał i przepłacał za nie referenta w którym tak naprawdę układ chłodzenia odgrywa najważniejszą rolę.

 

Co do temperatur, to jestem pod wrażeniem jak jest chłodno. Tak duże TDP ma GPU w stosunku do CPU a jaka różnica w temperaturze :)

Jak to wyglądało przed założeniem bloczku.

Granica 79 st. C była nie do przebicia - 1 st. C więcej i był wysyp sterowników.

 

AIR

image.png

 

LC
image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EVGA z blokiem wodnym mają być dostępne pod koniec lipca. Z moich informacji wynika że mają kosztować ~3500 PLN brutto. Sam blok wodny i backplate też nie był free... Drążę temat, bo sam rozważam 980 Ti zwodowaną... ale to pod kątem nowej maszyny i nowego projektu.... 

 

Temperatury mnie zmiażdżyły... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jest bardzo fajna. Nie wiem jak będzie wyglądał rynek rozrywki za rok czy dwa ale patrząc na zapowiadane nowości to karta je pociągnie. Jeszcze jak wsparcie będzie lepsze to już w ogóle bajka.

 

Znajomy doradził abym brał kartę od razu z blokiem.

Dodatkowo nie wydziwiał w jakieś akrylowe "okienka" bo i tak umiejscowienie karty "do góry nogami" nie pozwala cieszyć się w pełni tym bajerem. 

Tak więc niezależnie co weźmiesz będzie OK. A że masz ponadprzeciętną sprawność manualną to z założeniem bloczku też nie będzie problemu.

 

LC to bardzo fajna zabawa, ale cholernie czasochłonna oraz dająca multum możliwości. Jeśli oczekujesz ciszy, dobrego OC jak i fajnego wyglądu to jest to zabawa jak najbardziej dla ciebie.

W te upały co były w tamtym tygodniu, podczas sesji w GTA V woda osiągnęła prawie max 41 st.C a w pokoju bez klimy masakra (najlepiej celować w deltę 10 st. C) Takiej różnicy nie spodziewałem się przy takich upałach, tym bardziej że skręciłem wiertoloty na obroty do 800 (przy największym obciążeniu) aby nie były słyszalne podczas jazdy a pozostały pasywne w IDLE (poza pompą i HDD nic się nie rusza).

Jak już zaczniesz składać, masz ode mnie jedną radę - Lepiej zmierzyć coś 2 razy aby później nie czekać tygodnia aż przyjdzie właściwa część.

Trzymam kciuki za projekt!

 

PS Jak będziesz miał jakieś pytania moim zdaniem osobami naprawdę godnymi polecenia są ivanov i gtxxor z http://overclock.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taka mała uwaga, wg mojego doświadczenia NIE powinieneś używać identyfikacji iMac15.x, raz że nie masz retiny a dwa że nie masz karty AMD. Przy identyfikacji 15.x miałem dziwne jazdy z np moją 780 w OS X, których nie było z identyfikacją 14.x. 

 

EDIT: Sprawdziłem instalator 346.02.02f02 i nie wiem czy to błąd czy celowe działanie nvidii ale te sterowniki NIE mają sprawdzania sprzętu!! Można je bez przeszkód instalować na 10.10.4 14E46. Nic nie trzeba modyfikować, zmieniać... po prostu ściągamy sterowniki z oficjalnej strony i instalujemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejdą... nvidia robi osobne kompilacje dla każdej wersji OS X... np dla 10.9.5 są to aż 4 wersje, dla 10.10.2 są 3 a dla 10.10.3 dwie.

 

Tu nasz początek funkcji sprawdzającej wersję systemu:

function validateSoftware()
  {
   var supportedOSVer = "10.10.4";
       var supportedOSBuildVer = "14E46";
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie Maxwellów. Mam w lapku GTXa860M/4gb, który jest uzupełnieniem HD4600. Czy jest możliwość by przesiąść się na GFa? Bo na chwilę obecną działam tylko na Intelu

 

Zapomnij - masz Optimusa, na dodatek Twoja dGPU nie jest podpięta do wyjść graficznych - wszystko leci przez HD4600 - w związku z tym, zostaje Ci sam Intel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę temat. Coś ruszyło w sprawie GTX 750Ti? Wiemy, że działają karty Palita, ale StormX z jednym wiatrakiem czy dwoma? Czytałem sporo tematów m.in. na insanely, jedni piszą, że działają im karty z 1xDVI, innym działają też z 2xDVI. Jaki układ wyjść ma mieć karta, aby działał mi monitor po DVI? A może by się podjąć zrobienia spisu działających 750Ti, które mają userzy naszego forum? Ceny już poszły w dół, używkę można kupić za 450 zł, więc jest to dość ciekawa opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.