Skocz do zawartości

Hamac vs Mac


grayfox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Noszę się z zamiarem kupna komputera. Obecnie pracuję na Samsung'u R590, oczywiście Hackintosh.

Na początku chciałem brać iMac'a, jednak po przeczytaniu jakie są z nim problemy ochłonąłem i zacząłem myśleć nad zestawem monitor + Mac Mini.

Liczyłem, że na konferencji pokażą nowe mini,  niestety nic takiego się nie stało , a w obecnej serii boli mnie zastosowana karta graficzna w związku z czym przyszedł do głowy temat hackintosh'a. Chciałbym zapytać jak wygląda temat hamac'a złożonego od podstaw pod OSX, np. na Gryphon'ie pod kątem kompatybilności ? Czy muszę się martwić co aktualizację, że coś się wywali i nie będzie kextów, czy po prostu instaluję bootloader, a reszta już działa natywnie ? Pytam, ponieważ obecnie postawienie wifi, bluetooth, audio itp przy kazdej instalacji lub aktualizacji tworzy dodatkowe problemy, dodatkowo MM mi się rozłącza przy dotknięciu powierzchni 3-ma palcami. I druga kwestia czy w budżecie 3-3.5k złoże coś co zniszczy mini pod względem wydajności oraz będzie przynajmniej tak samo ciche ? Zainteresowała mnie szczególnie płyta: Z77MX-QUO-AOS. Czy ktoś tutaj ją posiada i rzeczywiście działa to tak jak opisuje producent (OSX bez żadnych chameleon'ów czy clover'ów) ?

 

Dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze postawiony haMac - czytaj na Cloverze i z użyciem koszernych technik jest niemal tak samo bezproblemowy jak oryginalny Mac. Generalnie im więcej poświęcisz czasu na nauczenie się stawiania haMaca tym potem będziesz umiał sprawnie go używać z pełną świadomością potencjalnych problemów.

 

Generalnie haMaci są względnie bezproblemowe. Zmiany znaczące są praktycznie tylko przy zmianach dużych systemów, jak np z 10.6 na 10.7 itd... w obrębie podsystemów 10.8.1->10.8.2 raczej nie ma większych niespodzianek.

 

Z77MX-QUO-AOS w pewnym czasie oferowała to czego nie oferowały rozwiązania haMacowe... obecnie wg mnie już nie widzę powodu jej kupowania. Za pomocą Clovera można osiągnąć to samo a nawet w niektórych aspektach nawet więcej, przy jednocześnie użyciu dużo nowszej technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z iCloud'em i innymi tego typu rzeczami ? Obecnie za nic nie mogę na Mavericks uruchomić iCloud'a, a próbowałem już każdego tricku napotkanego w internecie.

Ogólnie nie chciałbym znów spędzać tygodni na stawianiu systemu jak to było przy pierwszej próbie z moim laptopem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z iCloud'em i innymi tego typu rzeczami ? Obecnie za nic nie mogę na Mavericks uruchomić iCloud'a, a próbowałem już każdego tricku napotkanego w internecie.

Ogólnie nie chciałbym znów spędzać tygodni na stawianiu systemu jak to było przy pierwszej próbie z moim laptopem. ;)

Sie dobrze postawi to wszystko działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z iCloud'em i innymi tego typu rzeczami ? Obecnie za nic nie mogę na Mavericks uruchomić iCloud'a, a próbowałem już każdego tricku napotkanego w internecie.

Ogólnie nie chciałbym znów spędzać tygodni na stawianiu systemu jak to było przy pierwszej próbie z moim laptopem. ;)

Jak uzupełnisz SMBios wpiszesz unikalne numery seryjne i masz neta po kablu lub odpowiednim WiFi to iCloud działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to niestety prawda... iMac to taki ładny komputerek dla sekretarki. Ani go rozbudować, ani zmodernizować, a faktycznie problemy z matrycami zakrawają na kpinę... do tego matryce to zwykłe 8-mio bitowe IPSy, żadna rewelacja, na rynku PC takie monitory z matową matrycą kosztują już od około 1000 zł za 24".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uzupełnisz SMBios wpiszesz unikalne numery seryjne i masz neta po kablu lub odpowiednim WiFi to iCloud działa bez problemu.

Kiedyś tak było. Teraz za nic nie mogę tego uruchomić. ;) Co do problemów z iMakami to jak kolega wyżej wspomniał, dodatkowo bardzo problematyczna rozbudowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uzupełnisz SMBios wpiszesz unikalne numery seryjne i masz neta po kablu lub odpowiednim WiFi to iCloud działa bez problemu.

Ja również jestem w stanie potwierdzić ten problem. 

Mam osx 10.10 dp8, Ethernet ustawiony na en0, karta wifi wykrywana poprawnie (wn881nd z której czerpię internet), unikalny numer seryjny wygenerowany i dodany poprawnie. Appstore działa a imessage i icloud już nie. Widnieje wszystkim znany komunikat "Nie możesz zalogować się w tej chwili. Spróbuj zalogować się ponownie".

Dla przypomnienia moja jednostka:

 

​1. ASRock Z87 Extreme4

2. Intel Core i5 4670k

3. Asmedia 106x

5. Grafika: asus gtx 660ti

6. Realtek ALC1150 

7. Intel Ethernet Connection i217-v,  wifi: wn881nd

8. Dysk Vertex3 120GB SATA III

9. Mysz USB, klawiatura USB

10. 1x 8GB Kingston 1600MHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem w stanie potwierdzić ten problem. 

Mam osx 10.10 dp8, Ethernet ustawiony na en0, karta wifi wykrywana poprawnie (wn881nd z której czerpię internet), unikalny numer seryjny wygenerowany i dodany poprawnie. Appstore działa a imessage i icloud już nie. Widnieje wszystkim znany komunikat "Nie możesz zalogować się w tej chwili. Spróbuj zalogować się ponownie".

Dla przypomnienia moja jednostka:

 

​1. ASRock Z87 Extreme4

2. Intel Core i5 4670k

3. Asmedia 106x

5. Grafika: asus gtx 660ti

6. Realtek ALC1150 

7. Intel Ethernet Connection i217-v,  wifi: wn881nd

8. Dysk Vertex3 120GB SATA III

9. Mysz USB, klawiatura USB

10. 1x 8GB Kingston 1600MHz

To że AppStore działa to żadna rewelacja. Jeżeli masz taki komunikat, to prawdopodobnie ban ze względu na niewłaściwego smbiosa (możesz czekać aż minie lub dzwonić do Apple Care).

Jeżeli to inny komunikat to dodaj więcej informacji. Nie chce mi się wierzyć żeby przy en0 takim czymś sypało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawna identyfikacja i poprawnie skonfigurowana sieć powinna skutkować działaniem wszystkich usług, za wyjątkiem iMessage który strzela fochy a po wycieku nagich zdjęć aktorek Apple uwaliło bardzo wiele kont na haMacach... U mnie konto które wcześniej działało poprawnie, nagle po wspomnianym włamie przestało działać samo z siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdzie się ktoś (a jest nas już trochę z yosemite) by sprawdzić czy działa icloud?

Być może przeoczyłem coś dlatego też pytałem post wyżej- czy jest coś co mogę jeszcze wrzucić na forum by zdiagnozować gdzie leży problem;)

dodaj swoja sekcje smbios z clovera na forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaj swoja sekcje smbios z clovera na forum

Moja smbios jest dosyć skromna bo wszystko inne dopisuje sobie clover.

<key>SMBIOS</key>
<dict>
  <key>BoardSerialNumber</key>
  <string>C02K247TF8JC</string>
</dict>

Zrzut ekranu z clovera:

http://fotoo.pl//out.php?i=879233_img-20140920-130442.jpg

 

w biosie nie wyłączałem nic a icloud nie działa mi od chwili postawienia yosemite (i na nieszczęście robienia clovera od nowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdzie się ktoś (a jest nas już trochę z yosemite) by sprawdzić czy działa icloud?

Być może przeoczyłem coś dlatego też pytałem post wyżej- czy jest coś co mogę jeszcze wrzucić na forum by zdiagnozować gdzie leży problem;)

U mnie działa bez problemów na najnowszym Yosemite'cie:

UUYl2bB.png

 

 

 

Moja smbios jest dosyć skromna bo wszystko inne dopisuje sobie clover.

 

<key>SMBIOS</key>

<dict>

  <key>BoardSerialNumber</key>

  <string>C02K247TF8JC</string>

</dict>

Zrzut ekranu z clovera:

http://fotoo.pl//out.php?i=879233_img-20140920-130442.jpg

 

w biosie nie wyłączałem nic a icloud nie działa mi od chwili postawienia yosemite (i na nieszczęście robienia clovera od nowa).

I tak, reszte dopisuje clover. Ale właśnie chodzi o to żeby te wartości były UNIKALNE. Clover ma tylko do każdego modelu zdefioniowane domyśle wartości.. dlatego często na takich ustawieniach dostaje się bana.

 

Poza tym jak ci "nie działa"? Nie możesz aktywować w ustawieniach czy z czego wnioskujesz.. bo z tego co mi wiadomo ban i tak nie obejmuje iCloud (ew. błędy z interfejsami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.:

<key>SMBIOS</key>
         <dict>
                <key>ProductName</key>
                <string>iMac14,2</string>
                <key>SerialNumber</key>
                <string>C02*****8JC</string>
                <key>BoardSerialNumber</key>
                <string>C02*****8JC</string>
                <key>BiosVersion</key>
                <string>IM142.88Z.0118.B00.1309031249</string>
        </dict>

Czyli SerialNumber i BoardSerialNumber ustawiony jest na ten sam wygenerowany w chameleonWizard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Apple nic nie przedstawiło, czas mnie goni, a sądząc po "jakości" nowych iPhonów i iOS 8 mam poważne obawy w jakim kierunku zmierza ta firma i czy zobaczę w październiku coś, a tym bardziej coś sensownego - coraz bardziej skłaniam się ku opcji hamaca.

Wstępnie złożyłem coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/9Dr2iO/

Przypuszczam, że można coś zaoszczędzić na płycie lub/i procesorze, a nawet prosiłbym Was o wskazanie, ponieważ wolałbym dołożyć sensowną kartę graficzną, a nie chcę jednocześnie przekraczać 3.5k zł. Nie mam pojęcia jak poszczególne modele różnią się wydajnością, obecnie siedzę na i3-350M i jeżeli coś było by 2x wydajniejsze to raczej mnie w 100% zadowoli. Dodatkowo myślałem o czymś takim: http://www.morele.net/dysk-ssd-mach-xtreme-mx-sata-dom-vertical-8gb-mxssd2msld8g-v-583966/ żeby włożyć tylko dla bootloadera Clover. Zależy mi na najbardziej bezproblemowej konfiguracji. Interesuje mnie jeszcze kwestia Wi-Fi/Bluetooth - co włożyć i przede wszystkim czy będę mógł korzystać z bezprzewodowej klawiatury i myszki Apple w UEFI/przy wyborze systemu w Clover, czy jestem skazany na przewodową ?

Jeszcze takie pytanie: Jak się ma wybrany przeze mnie/polecony przez Was procesor do i7 w Mini late 2012 ? Jeżeli porównywalny/nieznacznie słabszy, to w imię bezproblemowości w podstawowej pracy chyba poszedłbym w mini i taki wynalazek http://eshop.macsales.com/shop/Thunderbolt/PCIe_Chassis/Mercury_Helios/ pod kartę graficzną, gdzie jak widziałem na zagranicznych forach, działa to nie najgorzej, a samego Mini da się już nawet za 2000 wylicytować.

I przy okazji. Czy ktoś miał styczność z tym monitorem i może coś o nim powiedzieć: http://www.morele.net/monitor-led-lg-34um95-34um95-p-648325/ ? :)

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

 

//EDIT: Jeszcze mi się przypomniało: Czy w przypadku wzięcia nieobsługiwanej obecnie karty graficznej (opłacalny jest jak dobrze kojarzę GF750Ti) będę mógł uruchomić OSX na integrze, a w Windowsie normalnie pograć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga - fragmenty z config.plist (i innych plików konfiguracyjnych) zamieszczajcie jako kod.

 

m8kbv, ustawiłeś to nie do końca dobrze. SerialNumber to unikalny numer (wygenerowany np. Chameleon Wizardem), BoardSerialNumber to serial + 5 losowych znaków, np.:

<key>SMBIOS</key>
         <dict>
                <key>ProductName</key>
                <string>iMac14,2</string>
                <key>SerialNumber</key>
                <string>C02******8JC</string>
                <key>BoardSerialNumber</key>
                <string>C02******8JCMT31M</string>
                <key>BiosVersion</key>
                <string>IM142.88Z.0118.B00.1309031249</string>
        </dict>

Czyli to, co na samym początku ustawiłeś jako BoardSerialNumber, to powinien być SerialNumber. Teraz masz prawie dobrze, tylko dopełnij BoardSerial do 17 znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.