Skocz do zawartości

P8H61-M LX2


Grenthos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jestem nowicjuszem w sprawach Hackintosha, zamierzam zrzucić jakieś distro na USB za pomocą TransMaca i własnie nie wiem jakie. Zakładam że to forum woli czyste instalki, lecz wolę distro ze względu na gigantyczną ilość wgranych kextów, dzięki czemu nie będę musiał ich dogrywać (bo notabene nie umiem), zamieszczam screen bebechów mojego blaszaka i prosiłbym was o uradzenie jakie distro byłoby najlepsze. Myślałem osobiście nad iAtkos ML2 lub iAtkos M.

 

 

jjphq9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to według konfiguratora mam takie coś:
1. ASUS P8H61-M LX2
2. Intel Core i5-2300, obsługuje SSE2 i SSE3 (wg. CPU-Z)
3 oraz 4. Nie umiem tego sprawdzić, lub nie umiem odczytać jednak daje screen z menedżera urządzeń, może wam uda się doczytać, przepraszam:

1z6hahh.jpg

5. Radeon 6700 Series (nikt ze znajomych nie umiał sprecyzować konkretnego modelu) z dystrybucji Sapphire, natywna rozdzielczość 1440x900
6.W menedżerze zapisany jako AMD High Definition Audio, w VEN mam numerek 1002 a w DEV AA01.
7. Po kliknięciu szczegółów i wykonaniu tego co powyżej w google wyskoczyło mi: RTL8110S-32/RTL8110SB(L), oczywiście od Realteka.
8. Brak
9. Hitachi HDS721010CLA332 ATA Device, Optiarc AD-5260S ATA Device (Chociaż we właściwościach pisało "IDE\Optiarc_DVD_RW_AD-5260S_________________1.00____" więc nie wiem jak to określić, ale podpisałem jako ATA, bo tak widnieje w głównym oknie.)

10. Mysz od M$ na Bluetooth, do Maca mam możliwość podłączenia myszki na USB i klawiatura standardowo na PS2

Więc co dalej? Prosiłbym was o porady jakie kodeki do każdego i jakieś odnośniki jak w ogóle wgrać te kodeki a potem link do tutoriala jak zgrywać retaila na USB (chyba Transmac też zadziała, ale nie wiem). Wiem jestem upierdliwy, ale kiedyś już miałem dawno temu Hackintosha na 10.5 i tęsknie za tym systemem a cóż...Apple lubi dawać za dobre ceny jak na moją studencką kieszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu dużo pisać, sprzęt wygląda na kompatybilny. CPU zgadza się z generacją platformy. Google podpowiada że masz układ Audio Via VT1708, ale on jest na szczęście do odpalenia na wypasie za pomocą VoodooHDA (nawet kiedyś wrzucałem jak pamiętam gotowca pod ten układ).

 

Zabieraj się za czytanie i stawianie retaila. Na dystrybucje szkoda czasu, chyba że tylko po to aby z poziomu jej przygotować sobie instalację już retaila.

 

Ten sprzęt w zasadzie jest kompatybilny od 10.6.8, czyli wszystkie systemy w górę powinny działać. Na upartego możesz nawet zacząć z UniBootX 1.4.3 + Retail 10.6.3, aktualizacja do 10.6.8 i potem możesz sobie odskoczyć do wyższego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Okej postawilem Maca na 10.9. Jednak mam dwa problemy.
Obraz smuzy, karta graficzna jest pokazywana ze ma 3MB, wgrywalem roznorakie kexty pod HD6750, jednak zaden nie byl laskaw zadzialac, wiec z trudem mi sie cokolwiek pisze na tym komputerze, gdyz obraz mi sie rozmywa (czyt. leca paski w pionie jak cokolwiek pisze w okienku pop-up, lub tez jak jestem na witrynie majaca jakakolwiek reklame, czy inna rzecz, ktora sie rusza.)
A po drugie - dzwiek nie dziala. Testowalem na iTunes, jeden kawalek, uruchamiam, muzyka nawet nie leci, postep w trakcie trwania kawalka sie nie zmienia, YouTube nie dziala takze. Wiec cos musi byc z karta dzwiekowa, dokladniej jej kextem.
Prosilbym o podeslanie jakichkolwiek kextow by to dzialalo.
Jezeli to wazne, w post-installu wykorzystalem Chimere z najnowszej paczki z TonyMacOSX86, bo na Cloverze nie umialem zrobic tak, by to przyzwoicie dzialalo.

P.S. Kexty wgrywam KextWizardem, czyli klikam "przegladaj", wrzucam je i daje instaluj, trwa to sekunde, wiec nie wiem czy to do konca normalne.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mogl obejrzec to byloby milo, bo moj Hackintosh ze wzgledu na brak kextu do grafiki nie otwiera. Ale znalazlem te opcje o ktorych mowiles, od razu po otwarciu drugie od gory sa tam te uprawnienia i cache. Dodalem kext do mojej karty dzwiekowej, okazalo sie ze to Intel po obczajeniu DEV ID z Maca. Zainstalowalem wlasnie VoodooHDA i robie reboot by testowac. Na razie prosilbym o pomoc z kextem do grafiki. 
DEV: 68BF

Nazwa: Jupiter Radeon HD6750
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.