Skocz do zawartości

Acer Aspire E1-571G Problem z Cloverem


thekaczka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Mam mały lub spory kłopot ponieważ chciałem i nadal chcę zainstalowac osxa na moim laptopie czyli acer aspire e1-571g. Problem polega na tym iż gdy chcę włączyć instalacje os x nagle clover zatrzymuje sie i kiedy nacisnę jakiś klawisz on powraca do stanu takiego jak po starcie. Proszę pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna specyfikacja:

1.Acer Aspire E1-571G V2.21 

2.Intel Core i3-3120M 2.5GHz 2 rdzenie 3Mb L3 cache x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3

3.Intel® 7 Series/C216 Chipset Family 2 port Serial ATA Storage Controller - 1E099.3.0.1008

4.Intel® 7 Series/C216 Chipset Family 4 port Serial ATA Storage Controller - 1E019.3.0.1008

5.Nvidia Geforce 710M oraz zintegrowana Intel Graphics 4000 (1366 x 768)

6.ALC271X

7.Broadcom NetLink ™ Gigabit Ethernet

8.Atheros AR5BWB222 Wireless Network Adapter

9. IDE

10.Klawiatura przez USB a mysz PS2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisać należy jeszcze że podczas instalacji nie zaznaczyłeś driver 64 (clover robiony był pod legacy bios a nie pod uefi) i config.plist jest na chwilę obecną nietknięty (generowany prosto z clovera). 
Thekaczka stara się teraz odpalić instalację maverick w trybie verbose by zobaczyć co jest przyczyną. 
(Pomogłem koledze na odległość "w podstawach podstaw" stąd jestem w miarę na bieżąco).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TheKaczka zrobił bootowanego pena z maverickiem oraz drugiego pena z cloverem (tym razem do korzystania z uefi). Zmienił opcje bootowania z legacy bios na UEFI i zaczynają się schody. Clover widzi instalkę ale po kliknięciu w nią nie dzieje się nic.  Clover w ver.2850.
Z racji, że windows był instalowany w legacy bios, dysk jest w MBR więc clover nie widzi partycji z windowsem. 
Kexty i driver 64 uefi są poprawne (wzięte są ode mnie a mi clover działa). Instalka mavericka jest z appstore i jest na 95% sprawna (była pobierana 2x lecz efekt uruchamiania instalacji osx jest ten sam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo mam na Samsungu R590, ewentualnie czarny ekran zaraz po wyborze systemu, dodatkowo przy uruchamianiu na legacy(jedyna opcja gdzie bootuje) w windowsie nie widzi klawiatury i trackpada. W logach nic, w google nic, tutaj cisza. Wygląda na to, że clover wymaga dopracowania w tej kwestii. Narazie po 2 dniach walki wracam do chameleona. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja r2890, więc chyba najnowsza. Na chameleonie siedzę od ponad 2 lat, działa perfekcyjnie, jedynie na Mavericks zaczęły sie problemy z iCloudem i Bluetooth, postanowiłem wypróbować Clover, szczególnie, że kusił możliwością dojścia do poziomu niemal natywnego Mac'a. Niestety nie udało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, próbuje nadal tego osx'a zainstalowac ale za cholere nie idzie mi to. Użyłem teraz Unibeast i proszę o to screeny: 

http://zapodaj.net/5...dae1f1.jpg.html

http://zapodaj.net/c...046458.jpg.html

http://zapodaj.net/7...0ed980.jpg.html

A to dsdt:

http://www57.zippyshare.com/v/51151113/file.html

Proszę pomóżcie. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za UniBeast lepiej się nie bierz, jeżeli nawet odpali, to zrobi sporo syfu w systemie i prędzej czy później zaczną się jaja. Moim zdaniem najbliżej odpalenia byłeś, jak dostawałeś Still waiting (przekroślone kółko). Prawdopodobnie pendrive był podłączony do portu USB 3, dla którego nie ma w systemie sterowników. Gdybyś przełączył do portu USB 2, instalka pewnie odpaliłaby się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.