Skocz do zawartości

Asus P5W DH Deluxe instalacja Snow Leoparda od A do Z


Rekomendowane odpowiedzi

To skoro mamy już podstawowe funkcjonalności to może społeczność hackintoshy powinna pomyśleć nad wi-fi i pilotem? Bo zanim nie przeszedłem z windowsa na linuxa a potem na mac os x to korzystałem z tych funkcji znaczy wi-fi miałem jeszcze w ubuntu, ale niestety bardzo mi brak tego w mac osie, ze względu że musiałem ciągnąć kabel lanowy 50m ;p po całej długości domu ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 234
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wi-fi - pod Leo działa bardzo dobrze, są sterowniki oficjalne Realtek'a... nie sprawdzałem czy współpracują z Snow. Niestety na pilota nie znalazłem żadnego sposobu, aby go zmusić do pracy... skończyło się wymianą na zbudowaniu nowego odbiornika w oparciu o oryginalny moduł Apple'a.

 

Chodź z drugiej strony 50 metrów kabla walającego się po domu... Nic przyjemnego

Oj, to zależy jak jest położony... ale dobry kable, to kabel...

 

W załączniku, obecnie najnowsze sterowniki do WiFi dla Leo... może działają też i w snow.

Realtek_RTL8187_MacOS10.5_Driver1315_UI1.5.7.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

There is no problem, but I do need to look in DSDT dump from BIOS 24xx or 25xx, maked under Linux or Windows. There is a good guide how to do it:

http://www.projectosx.com/forum/index.php?showtopic=359&st=0

Post #1 under Linux

Post #20 under Windows.

 

Make a dump and send it to me, then prepare DSDT for E6600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check whether the changes the processor frequency in a monitoring program, for example, "Harware Monitor. Google for it. And/or check entries in IORegistryExplorer. If you have entries CPUPlimit with value 0x0 and CSTInfo, and at least two states PerformanceStateArray, speedsteep it works correctly. Look at screen and compare with Yours.

IOReg-3001-CST-ok.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa eksperymentalna wersja ALC882 - próbuje zmodyfikować AppleHDA tak aby uruchomić oba wejścia mikrofonów, bez utraty obecnej funkcjonalności.

 

Kext dla Snow - proszę o przetestowanie i informacje a w szczególności czy działa:

1. Przedni Mic

2. Tylni Mic

3. Line-in

 

Tylny Mic domyślnie włączony, jak coś się wetknie w Line-in powinien się przełączyć na Line-in i wyciszyć mikrofon.

 

Niestety nie mam sprawnego mikrofonu i nie mogę sam tego dobrze przetestować, stąd prośba do Was.

ALC882v32.kext.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

314TeR,

 

Przedni Mic - DZIALA

Tylni Mic - DZIALA

Line-In - u mnie sie nie pojawia… nie wiem dlaczego

 

Mam za to 2 razy Line Out z tylu (pomaranczowe i czarne gniazdo) oba DZIALAJA

Przednie sluchawki tez DZIALAJA

 

Super - Dzieki.

 

P.S. Od czasu jak zaczalem uzywac Twoj kext dla P5W DH zauwazylem ze po obudzneniu widze caly czas akcje na dysku (dioda, ktora pokazuje read/write pulsuje w rownych odstepach czau - moze co pol sekundy). Nie mialem tego wczesniej. Jesli zrobie restart to wszyskto wraca do normy. Czy ktos ma podobne obserwacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info...

Line-In - u mnie sie nie pojawia… nie wiem dlaczego

Line-In pojawi się (powinien się pojawić) jak coś w niego wetkniesz. Wtedy External Mic powinien się zamienić w Line-in. Prosił bym o sprawdzenie, bo sam nie mam sprzętu

Mam za to 2 razy Line Out z tylu (pomaranczowe i czarne gniazdo) oba DZIALAJA
aby to zrobić poprawnie.

Dokładnie - są tak ustawione że za pomocą Audio MIDI Setup możesz połączyć głośniki i te 2x line-out w jedno wyjście 5.1 analogowe :-D

P.S. Od czasu jak zaczalem uzywac Twoj kext dla P5W DH zauwazylem ze po obudzneniu widze caly czas akcje na dysku (dioda, ktora pokazuje read/write pulsuje w rownych odstepach czau - moze co pol sekundy). Nie mialem tego wczesniej. Jesli zrobie restart to wszyskto wraca do normy. Czy ktos ma podobne obserwacje?

A to nowość... nigdy nie zauważyłem takich problemów u siebie... może przyczyna jest nie w płycie a konkretnie urządzeniach IDE/SATA podłączonych do płyty... spróbuj odpiąć zbędne napędy i przetestować bez nich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem wetknac mikrofon i glosniki do niebieskiego gniazdka (line in). W obu przypadkach nic sie nie zmienia w System Pref. Wyglada jakby ten port nie dzialal.

 

Dzięki za info... widać więc że albo Line-in albo tylni mikrofon... Nic pokombinuje jeszcze może wpadnę na jakiś sposób aby uruchomić Line-in + 2xMic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Udało mi się wreszcie dzięki temu poradnikowi zainstalować na jednym dysku Mac OS (Retail), Windowsa i Linuxa. Nie obeszło się bez kłopotów - ale od czego jest forum :). Chciałbym wszystkim podziękować a w szczególności koledze 314TeR za kawał dobrej roboty. Dziękuję.

 

A teraz kilka pytań:

 

1. Jak zmusić Mac OS aby przy wyłączaniu systemu wyłączał cały komputer? (system się wyłącza ale dyski wentylatory nadal działają) muszę komputer wyłączać ręcznie. Może coś przeoczyłem podczas instalacji?

 

2. Może mi się wydaje (ale chyba nie) że w "moim" Mac OS kursor myszy działa jakoś "inaczej" niż w Linuxie i Windowsie. Mam tu na myśli precyzje jego ruchu. Trudno mi to opisać ale mam wrażenie że przy wolnych ruchach myszy kursor jest jakiś mało "precyzyjny" działa mniej "płynnie". W pozostałych systemach używam tej samej myszy (mysz Microsfot radiowa) i wszystko jest OK. Po podłączeniu myszy na USB sytuacja wygląda identycznie. Spotkaliście się z czymś takim?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak zmusić Mac OS aby przy wyłączaniu systemu wyłączał cały komputer? (system się wyłącza ale dyski wentylatory nadal działają) muszę komputer wyłączać ręcznie. Może coś przeoczyłem podczas instalacji?

Widać wymagana jest u Ciebie drobna modyfikacja DSDT, aby działał shutdown i sleep.

 

Jaki masz procesor? To Ci powiem z jakiego systemu i z jakiego BIOS'u będziesz musiał zrobić dump DSDT.

 

2. Może mi się wydaje (ale chyba nie) że w "moim" Mac OS kursor myszy działa jakoś "inaczej" niż w Linuxie i Windowsie. Mam tu na myśli precyzje jego ruchu. Trudno mi to opisać ale mam wrażenie że przy wolnych ruchach myszy kursor jest jakiś mało "precyzyjny" działa mniej "płynnie". W pozostałych systemach używam tej samej myszy (mysz Microsfot radiowa) i wszystko jest OK. Po podłączeniu myszy na USB sytuacja wygląda identycznie. Spotkaliście się z czymś takim?

Albo mylisz pojęcie "precyzyjny" - kursor w Mac OS X właśnie jest precyzyjny, wolno przesuwasz mysz, to wolno się przesuwa. szybko, to szybo... albo masz kartę NVidii 8800/9800 która ma problem z działaniem kursora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.