Skocz do zawartości

Asus P5W DH Deluxe instalacja Snow Leoparda od A do Z


Rekomendowane odpowiedzi

Na P5W DH Deluxe masz dwa kontrolery ATA - pierwszy czarny przy złączu zasilania, to Intel i on jest pewny na 100%, miałem podłączony do niego napęd optyczny przez parę lat i problemów nie było. Drugi to niebieski przy najniższym slocie PCI, to JMicron i z jego nigdy nie korzystałem, więc nie ręczę czy JMicron ATA dołączony do UniBootX'a działa z tym kontrolerem w 100% poprawnie.

 

Spróbuj też zrobić obraz z płyty, może jednak masz padniętą płytę i/lub DVD. Jak uda Ci się poprawnie zgrać obraz, to jest szansa że z płytą jest wszystko OK.

 

Napęd DVD mam podpięty na pewno pod Intela (JMicron jest wyłączony na poziomie BIOS'u). Na ten moment pozostaje mi tylko podmiana dysku na SATA i wypróbowanie innego napędu DVD. Jeśli to nie zadziała, to zamawiam nowego retaila. Obraz z płyty udało się zgrać i wypaliłem kopię przy pomocy Nero, ale gdzieś obiło mi się o uszy, że Nero sobie z tym czasami średnio radzi (obrazy DL) i lepiej wypalać Alcohol'em 120%.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za Wasze cenne rady! Dam znać, jeśli uda się w końcu zmusić wszystko do współpracy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 234
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pisząc o ATA, wyprzedzam sprawę. Bo problem, który masz na tą chwilę - ACPI - nie wiąże się z napędami dysków.

Wg mojej wiedzy, przy Retailu, Twoim sprzęcie i poprawnym BootCD (dowolnym - UniBootx dla P5W DH czy też XBooter), taki błąd nie powinien występować.

O ile oczywiście ten KP nie jest wynikiem błędnie odczytanego BootCD, czy już samego Retail'a. Nie mniej na UniBootX DP1 - nie powinieneś mieć żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

My hack is totally functional. As I said some previous post, I've made some updates directly from Apple without problems (in the last one some minors) and now I'm in 10.6.8.

 

Last day I thought to make a clone of my hard disk, but before I thought than I could recover from Time Machine, so I unplugged the hard disk, plugged a new hard disk , I booted up with the disc 314Ter made and after I put the retail DVD. After the first screens, I began to restore from the Time Machine copy (it is in another hard disk): it didn't work, and the computer was stuck in the reboot after the copy finished.

 

Any idea? Do I need some fix? :oops:

 

Best regards

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thanks, I'll have a go.

 

Best regards

 

[ Added: 2011-09-10, 18:21 ]

I've been reading the post of Chemeleon Wizard and I'll try the next week.

 

Firstly I'll try to make a backup of the chameleon in my disk and I'll apply to the other. i suppose it will work.

 

Best regards

 

[ Added: 2011-09-16, 19:38 ]

Oooppssss, sorry for my late reply. I tested and it worked like a charm.

 

Thanks agains 314TeR

 

=D>

 

[ Added: 2012-01-13, 22:56 ]

Hi 314TeR,

 

I was asking myself if I could have any problem if I upgrade the RAM of my machine. I remember that you change the DSDT of my machine. so I'm not sure if the DSDT is prepared for 4GB or more.

 

Could you give me some advice?

 

Best regards.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nareszcie mam wszystkie potrzebne czesci do zlozenia "maszyny" :) Mam jednak pytanie do was o podlaczenie dysku i napedu dvd, pod ktore porty SATA je podlaczyc ??

Wystarczy odpowiedz : dysk - port sata x

dvd - port sata y

Wybaczcie lamerskie pytanie ale ostatni raz bawilem sie w skladanie kompa gdy byly tylko porty IDE i z tymi nowymi laczami jestem do tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wybaczcie ale mam problem ktorego nie rozumiem i potrzebuje waszej pomocy i wiedzy tzn: Zlozylem caly komputer, bios ustawiony tak jak w poradniku, wszystko pieknie i ladnie. Za pierwszym razem po wlozeniu boot cd wszystko poszlo tak jak trzeba, wlozylem SL do napedu rozpoczelo sie utworzenie partycji jednak po kilku minutach wyskoczyl blad ze utworzenie partycji nie powiodlo sie i z lewgo okienka w ktorym byl widoczny dysk nazwa dysku zniknela.

Pomyslalem zakoncze instalke wystartuje system od nowa i powtorze wszystko od nowa, jednak teraz gdy wkladam boot cd po chwili czytania plyty zamiast obrazu Bootcd wyskakuje cos takiego:

 

no ramdisk config...

mouting: done

EBIOS read error :Media Error

Block 0x64028 Sector 0

 

i tak w kolko, nagralem na innym kompie inna BootCD i sprawdzilem na nim czy zalaczy sie ten instalator, bez problemu. Niestety gdy wlozylem plyte do haMaca otrzymalem ponownie ta w/m informacje.

Co robic ??

Dodam ze zarowno dysk jak i naped dvd sa nowiutkie i podlaczone wedlug wskazowek kolegi 314TeR.

 

Moja konfiguracja:

 

Cpu: 2,66 Ghz

Ram : 2Gb

Dysk : SATA 250 GB

Naped DVD-RW Samsung

Bios 3001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj załącznik:

 

1. Porty SATA intela - czerwony to jedynka, czarne to #3 i 4 - to logiczne oznaczenie, bo na płycie jest błąd oznaczeń i porty 2 i 3 są błędnie oznaczane.

2. Porty SATA z EZ-Backup - tak naprawdę jest to port #2 intela rozdzielony multiplikatorem na dwa porty SATA mogące pracować w trybie RAID 0 lub RAID 1.

3. Zworki które służą do wybrania trybu pracy działania portów z punku 2, do "aktywacji" zmiany jest jeszcze opcja w BIOS, na obrazku poniżej jet jedna opcja ukrywająca się pod pozycją "DH Future page"

 

Oby ogarnąć kontrolery, zrób tak, Sprawdź czy masz prawidłowo ustawione zworki z pkt2 - zajrzyj do instrukcji - przywróć jeszcze raz ustawienia domyślne BIOS, następnie od początku go poustawiaj i KONIECZNIE włącz opcję z BIOS'u ukrywającą się w sekcji "DH Future page"

 

3.Advanced.JPG

87964.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam ze nie odpisywalem ale niestety praca ;-) U mnie na plycie glownej mam tylko 1 zworke , a nie 2 jak na zdjeciu. Moja znajduje sie po prawej stronie, po lewej brak jest zworki. Czy to moze byc przyczyna ??

DH Future Page w Biosie zalaczylem.

 

Tak przy okazji, jak wyglada sprawa na dzien dzisiejszy z dzwiekiem pod SL ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam ze nie odpisywalem ale niestety praca ;-) U mnie na plycie glownej mam tylko 1 zworke , a nie 2 jak na zdjeciu. Moja znajduje sie po prawej stronie, po lewej brak jest zworki. Czy to moze byc przyczyna ??

Sprawdź z instrukcja prawidłowe ustawienie, ustaw, a następnie załącz tę opcję w BIOS'ie to zostaną przestawiony tryb pracy tego multiplikatory na taki jaki ustawiłeś zworkami.

Tak przy okazji, jak wyglada sprawa na dzien dzisiejszy z dzwiekiem pod SL ??

Jest od bardzo dawna:

http://hamac.pl/topics10/applehda-i-alc ... vt4435.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ustawilem tak jak kazales wszystkie jumpery wedlug instrukcji i plyta startowa jak i instalacja SL ruszyla, niestety okazalo sie ze dysk ktory mialem mimo ze jest nowy jest dyskiem uszkodzonym, musze kupic inny :(

Czy moglbys mi doradzic jakis konkretny dysk 3,5 calowy do 500 Gb abym sie ponownie nie zawiodl.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, posiadam procesor Intel Core 2 6700 2.66 GHz. Zauwazylem ze przy ustawieniach podstawowych biosu predkosc procesora wskazuje 2600 Mhz, tak jaka powinna byc.

Jednak po ustawieniach do SL predkosc zaczyna czasami spadac do 1600 Mhz.

Czy istnieje reczne ustawienie predkosci CPU aby ta predkosc byla caly czas stala a nie zmienna jak teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstotliwość spada po to, żeby procesor wytwarzał mniej ciepła i nie zużywał niepotrzebnie prądu gdy nie jest obciążony (inaczej mówi się na to zarządzanie energią, PM). Po obciążeniu procesor powinien zacząć z powrotem pracować na 2600 MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglbys mi doradzic jakis konkretny dysk 3,5 calowy do 500 Gb abym sie ponownie nie zawiodl.

Nie seagate za wyjątkiem modeli samsunga które są tylko z naklejką seagate'a.

 

Generalnie obecnie nie ma dobrych dysków, są mniej lub bardziej awaryjne. Ja osobiście ostatnio stawiam na WD, ale one się też psują i nigdy nie wiadomo na co się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio mam serię padów Seagate'a ;) natomiast wszystkie WD i stare Samsungi działają aż miło.

No ale ile osób tyle historii związanych z dyskami i pewnie statystycznie w dużej próbie wyjdzie, że każda marka ma podobny odsetek padów.

Niby tak, ale ja zrobiłem analizę na podstawie swojego przemiału i wyszła awaryjność ponad 70% modeli 7200.11... czyli praktyczni tylko co czwarta sztuka do dziś działa bez potrzeby reklamacji. Rekord to jeden klient miał 3 wymiany i dopiero 4-ta stuka już 7200.12 na razie działa... Od tamtej porty nie tykam seagate'a nawet kijem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dzisiaj dysk WD 500Gb ,niestety nie powiem jaki model bo dysk juz wbudowalem a rachunek zostal w samochodzie, jutro sprawdze.

Panowie, instalacja przebiegla bez problemu,doinstalowalem teraz reszte z BootCD i mam dzwiek nawet kamerka Logitecha rozpoznana zostala bez problemow.

Dziekuje bardzo :)

Interesuje mnie tylko ta zmienna predkosc CPU i jak sie ma sprawa z WiFi,jak to odpalic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie tylko ta zmienna predkosc CPU

A co z nią nie tak, jak jest to dobrze że jest, mniej się komp grzeje i mniej prądu ciągnie. Od tego właśnie jest PM.

i jak sie ma sprawa z WiFi,jak to odpalic ??

Ta karta to paździoch - to zwykły dongiel USB wpięty na stałe w płytę... Można to odpalić przez sterowniki realtek'a dla tego układu, ale tylko w 32 bit. Jeśli nie musisz używać, to lepiej zapomnij o tym ustrojstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.