Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście, mam tylko kartę sieciową lan w komputerze. I komputer jest podpięty do karty lan. Połączenie jest ustanowione na eth0. Dziś myślałem, że zaskoczyło. Ale nie. FT, tym razem chciał coś odnośnie hasła, uwierzytelnić czy coś podobnego, nie pamiętam już. Wpisując na 100% poprawne, spróbuj ponownie i kicha.

Nie wiem. Może problem faktycznie po stronie jabca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezoo jak zamotałeś. 

 

Mac Hack <-> clover config.plist

ROM/Mac Addres <-> RtVariables - ROM 

System UUID <-> SMBIOS - SmUUID

System Serial <-> SMBIOS - SerialNumber

Logic Board Serial <-> SMBIOS - BoardSerialNumber

 

poza w/w 4-roma pozycjami zostawiasz TYLKO w config.plist w sekcji SMBIOS identyfikację w "ProductName"

 

Resztę pól wywal - clover uzupełni je aktualnymi danymi. 

a co z wygenerowanym Custom UUID?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Defetyzm siejecie, defetyzm...

 

Ja natomiast nie pamiętam już aby ktoś miał problemy z imessage, któremu robiłem komputer od A do Z.

 

Metoda jaką stosuję jest banalnie prosta:

1. Losuję SN a potem sprawdzam czy ISTNIEJE on w bazie Apple - wszyscy polecają używanie nieistniejącego serialu, a ja zawsze używam istniejący. 

2. Uruchamiam docelowy komputer w Yosemite z configiem gdzie mam podany jedynie identyfikację i wygenerowany S/N.

3. Generują za pomocą Apple MAC Hack - niestety widzę że strona nie działa, ale na pewno znajdziecie w necie. Przepisuje wygenerowany ROM, MLB, SmUUID.

4. Restart i jak dotąd zawsze działa. 

 

Natomiast prawdą jest, że Apple ubija działanie iMessage przy wykryciu podejrzanych czynności, np częste przelogowania z innymi parametrami identyfikacji itp itd... ale wtedy obrywa się blokadę z wyskakującym komunikatem zawierającym numer blokady oraz informację o konieczności zadzwonienia na infolinię aby odblokować. Wiem też że taka blokada trwała kiedyś około miesiąca i jak ktoś nie chciał dzwonić, to musiał poczekać. 

 

attachicon.gifAppleMACHack-0.1-345.dmg.zip

 

Niestety ten sposób u mnie nie działa. Błąd podczas aktywacji, spróbuj ponownie. I po każdym restarcie woła o hasło do icloud. iM chyba nie do odpalenia w moim przypadku. Żadna metoda od roku nie działa, kiedy to pierwszy raz "na poważnie" zainstalowałem osx. Jedynie przy losowo wygenerowanym S/N nie pluje się o hasło za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja metoda jest taka i dziala zawsze:

 

Po instalacji nowego systemu (aktualnie sierra) nie loguję się do icloud od razu.

 

Po pierwszym uruchomieniu i przeniesieniu clovera z unibootX na Efi uruchamiam Clvoer Configuratora

 

Tam generate Smbios dla imac 14.2, otrzymuję w ten sposób SerialNumber

 

Ten serial kopiuję do Board Serial Number I dodaję tam 5 losowych znakow

 

Zapis I restart.

 

Po restarcie uruchamiam terminal I wpisuję uuidgen - w ten sposób otrzymuję SmUUid który wklejam do clover configuratora w miejsce tak oznaczone. 

 

Zapis restart.

 

Po uruchomieniu loguję do icloud.

 

Od tego momentu działa.

 

Jeśli zmienię serial number bez wylogowania z icloud apple wyrzuca błąd i prosi o zresetowanie hasla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli teraz blokują na amen to być może, chociaż na ajfonie działa wszystko.

Ostatnie moje próby odpalenia tego były w okolicach września więc jeśli blokada jest czasowa to powinno zejść, ale nie idzie nadal.

Niby nie jest mi to potrzebne, ale świadomość, że coś nie działa wkurza :D

 

Poza tym kiedyś założyłem nawet nowe AppleID i z miejsca nie chciał przepuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko działa na tel.

 

Moja pierwsza w ogóle próba uruchomienia iM to były gotowe numery, które ktoś podał w tym temacie. Nawet przez 2 miesiące to działało, a potem po każdym restarcie iC wołał o hasło więc skończyłem na wygenerowanych numerach z clover conf + uuidgen. iM nie było, ale spokój z hasłem chociaż.

 

Raz nawet zadzwoniłem do Apple, kiedy wyskoczył kod z numerem tel. Miły Pan niby dodał mój fikcyjny s/n i w ciągu kilku godzin miało działać, ale niestety nic się nie stało.

 

Nie mam pojęcia co mogę jeszcze zrobić, żeby to popchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w systemie jest coś namieszane to możesz napisać jeszcze kilkaset postów, że Ci nie działa... co nie zmieni nic... 

 

Spróbuj od początku - czysty system, nowe numery - WSZYSTKIE - i dopiero jak nie zadziała powinieneś dostać jakiś komunikat to dzwonisz do apple i zgrywasz debila. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz użyłem pożyczonych numerów rom, mlb i uuid, zalogowałem się, tym razem wyskoczył kod, który uaktywniłem na ajfonie i (odpukać) działa.

Ciekawe na jak długo :P
 
Spróbuję chyba później czystej instalacji jeszcze raz i numerów wygenerowanych ręcznie. A te gdzieś zapisze w razie czego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

Ja z iMessage i FaceTime mam taki problem: Na hamacu mam Sierrę i wszystko poprawnie działa. Dane pożyczone z prawdziwego Maca. Nie próbowałem nic generować. Działa mi to już od El Capitana. Po aktualizacji do Sierry był jakiś probelm. Próbowałem z tym walczyć, ale problem w końcu sam ustąpił.

Ponieważ od pewnego czasu prócz mnie z kompa korzysta jeszcze jedna osoba, to sobie wymyśliłem, że założę jej nowe konto. Tak też zrobiłem. Zalogowałem się na nowym koncie do iCloud, zadziałało App Store, ale iMessage i FaceTime wywaliły błąd podczas aktywacji. Próbowałem różnych na to rozwiązań, ale bez skutku.

Wtedy wymyśliłem sobie, że na drugim dysku postawię system dla tego, drugiego użytkownika, bo ma to też swoje zalety. Niestety skutek jak wyżej. Wymyśliłem, więc, że może AppleID jest jakoś uszkodzone, i założyłem dla tego użytkownika nowe. Niestety efekt ten sam. Niby iMessage na chwilę się zalogował, ale to były tylko pozory. Za chwilę już nie działał.

Komunikat: wystąpił błąd podczas aktywaci. Spróbuj później. Co Wy na to?

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Które dane obecnie z prawdziwego maca trzeba skopiować? Odpalam imessage debug i mam na macbooku wszystko. Na hacku nie mam w wyniku: rom, board serial. Nie ma ich w tym wyniku, mimo że mam je skonfigurowane. Konfig pod chameleonem, więc może się różnić i skrypt może nie odczytywać wszystkiego.

Czy w ogóle potrzebuję je konfigurować skoro na pewno działa mi icloud i app store? Nie wiem czy próbować otworzyć imessage, żeby mi id nie zbanowali. Chociaż raz już jak przekombinowałem to musiałem na makbuku ponownie wpisać dane z karty kredytowej.

 

Nie to żeby mi jakoś zależało na imessage, ale mimo, że icloud mi działa to pęk kluczy nie działa a przydałby się bo chrome nie trzyma haseł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie polecam kopiowania takich danych, zresztą nie zawsze problem jest po stronie danych.

 

Zresztą w tym temacie są w większości nieaktualne dane, zapraszam do nowego tematu:

http://hamac.pl/topic/14042-generowanie-indywidualnych-numer%C3%B3w-smbios-uruchomienie-imessage/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.