Skocz do zawartości

czy hackintosh'e tak mają?


patS_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To tak trochę na marginesie ale warto się zapytać..

Trochę się nauczyłem (w sumie dzięki temu forum) pytając i szukając odpowiedzi. Zostało już coraz mniej do robienia w sumie to chyba już mam etap dopieszczaniu mojego hackintosh'a.

 

Przechodząc do rzeczy..

 

1. Czy na hakach wskaźnik sieci WiFi wskazuje siłę sygnału? Tzw kreski się zamalowując i nie w zależności od jakości sygnału? Bo z tego co zauważyłem to mój wskaźnik WiFi jest statyczny i nie ma na niego wpływu siła sygnału..

Wy też tak macie?

 

2. Po uśpieniu i wybudzeniu komputera wszystkie urządzenia jakie mam wpięte do USB tzw dyski pendrive karty pamięci etc są automatycznie od montowane. To normalne?

 

Liczę na szybką odpowiedz.

Dziękuje bardzo z góry za pomoc.

Pozdrawiam

 

patS_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m8kbv kurde masz UEFI i pewno dla tego Ci nie wyrzuca urządzeń i może też sprawa chipsetu.
ale mógł byś mi podesłać config Clovera czy co tam robiłeś przy swoim haku?

 

może ja coś źle zrobiłem i dla tego mi wyrzuca te urządzenia.

może ktoś by się wypowiedział jeszcze kto odpala w trybie legacy czy tak samo ma..

 

a bluetooth wam działa normalnie ? bo mi raz się uda włączyć raz nie i nie wiem czy kext potrzebny jeszcze jakiś czy to wina sprzętowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wracając do WiFi bo mi się przypomniało. na hakach jest wybudzanie przy pomocy sieci? - bo chyba nadgryzione jabłko ma to tak samo chyba jak i wymianę informacji jak sprzęt jest uśpiony.

 

2. co do BT to chodzi o to że często się włącza/wyłącza bardzo długo nie wiem czy to normalne a na dodatek mam zablokowane chyba dwie opcje. to normalne czy nie ? http://www.tinypic.pl/2nvgeufvpkh6 http://www.tinypic.pl/nakklscct246

 

3. @m8kbv patrzyłem twoje DSDT i tam nie ma nic takiego w sumie bardzo podobne do mojego jest.. więc nie mam pojęcia czemu mi gubi pamięci pod USB ja uśpię i wybudzę komputer.

 

4. u was działa normalnie indeksowanie komputera? bo mi na 10.9.x nie chce się to nigdy zakończyć (obrazek w załączniku http://www.tinypic.pl/mkv9rb3gwdqm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ty wreszcie skończysz pisać pożyteczne tematy w Testowni :-) ?

 

Odnośnie WiFi - też zauważyłem takie zachowanie. Co więcej, tak samo jest chyba na oryginalnych Macintoshach.

 

USB - ja też nie bootuję w trybie UEFI i nie mam takiego problemu, przed chwilą nawet specjalnie sprawdziłem. Z tym, że ja cały czas jeszcze mam Chameleona, bo na razie nie udało mi się zmusić Clovera do uruchomienia Windowsa XP.

Natomiast sprawdź, czy nie pomogłoby dopisanie czegoś takiego w DSDT do każdej sekcji USB 2.0 (u mnie EHC[nr], nie wiem jak u Ciebie):

                Method (_DSM, 4, NotSerialized)
                {
                    Store (Package ()
                        {
                            "built-in", 
                            Buffer (One)
                            {
                                 0x00
                            }, 

                            "AAPL,clock-id", 
                            Buffer (One)
                            {
                                 0x01
                            }, 

                            "device_type", 
                            Buffer (0x05)
                            {
                                "EHCI"
                            }, 

                            "AAPL,current-available", 
                            0x0834, 
                            "AAPL,current-extra", 
                            0x0898, 
                            "AAPL,current-extra-in-sleep", 
                            0x0640, 
                            "AAPL,device-internal", 
                            0x02, 
                            "AAPL,max-port-current-in-sleep", 
                            0x0834, 
                            Buffer (One)
                            {
                                 0x00
                            }
                        }, Local0)
                    DTGP (Arg0, Arg1, Arg2, Arg3, RefOf (Local0))
                    Return (Local0)
                }

Kolejna sekcja EHC musi mieć o 1 wyższy "AAPL,clock-id", inaczej z tego co pamiętam w ogóle nie skompilujesz.

 

U mnie to jest potrzebne z innego powodu (bez tej poprawki laptop po uśpieniu natychmiast się wybudzał), ale może akurat rozwiąże Twój problem.

 

Wake on LAN oczywiście pod OS Xem jest, tylko o ile dobrze pamiętam służy do wybudzania z uśpienia, a nie włączania komputera (i tak samo jest pod wszystkimi systemami uniksopodobnymi). Ale jak wynika z nazwy, jest to Wake on LAN, nie WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MKjanek32 tak już mam że nie mogę nigdy wyczuć czy temat jest dobry czy nie..

 

co do USB to troszkę się zgapiłem bo jednak wyrzuca mi tylko z budowanego czytnika kart pamięci bo tam mam wsadzoną kartę z cloverem - ale chyba dla tego że w mackach nie montuje się ich (tak gdzieś wyczytałem). ale sprawdziłem to co podesłałeś różnica jest taka że u mnie z tym wpisem po uśpieniu i wybudzeniu nie będzie działał już wbudowany czytnik kart pamięci.

co do tego zamieszanie z wypluwaniem urządzeń w USB to przepraszam - moja wina nie sprawdziłem tego za dokładnie.

 

to jednak coś gdzieś czytałem Wake on LAN ale jednak nie doczytałem prawidłowo..

 

to na dzień dzisiejszy zostało mi tylko te indeksowanie w spotlight, trochę te bluetooth rozkminić, wskaźnik baterii naprawić i powalczyć z dźwiękiem z wszelakich wyjść/wejść i kosmetyka :)

 

dzięki za pomoc wszystkim i rady :)

jak bym coś się jeszcze dopatrzył to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.