Skocz do zawartości

samsung np530u4e-x04pl


daglas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. 

Mam problem z uruchomieniem Niresh Mavericks 10.9.0

 

Po bezproblemowej instalacji nie jestem w stanie uruchomić os x. Instalacje przeprowadziłem z bootowalnego usb zgodnie z instrukcją: http://www.macbreake...ith-niresh.html

 

(Pomniejszy zaskakujący problem - po instalacji i restarcie, bootloader nie widzi zainstalowanego systemu. Tymczasowo obszedłem to używając Clover na drugim usb). 

 

Uruchamiając ZA KAŻDYM RAZEM zawiesza się na komunikacie <panic>: 

 

Unable to find driver for your platform: \"ACPI\".\n"@/SourceCache/xnu/xnu-2422.1.72/iokit/Kernel/IOPlatformExpert.cpp:1541

 

Nie lubię zawracać innym głowy jak mogę coś zrobić sam, ale tym razem utknąłem na dobre.

Chwytałem się wielu flag, reinstalacji z różnymi konfiguracjami, googlania problemu, ale bez rezultatu (nie znalazłem też żadnego poradnika instalacji os x dla mojego modelu). 

 

Sprawdzałem kompatybilność sprzętu, ale teoretycznie powinno śmigać (przynajmniej się uruchamiać). 

SAMSUNG Ativ 5 NP530U4E-X04PL,

Intel Core i5 3427U @ 1.80GHz IvyBridge

Motherboard SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. NP530U4E-X04PL

Intel HD Graphics 4000 (Samsung)

1024MBATI AMD Radeon HD 8700M Series (Samsung)

Wi-Fi Intel Centrino Advanced-N 6235

wyjątkowo nieużyteczny BIOS UEFI P08ACM.065.140226.dg

SouthBridge HM76

 

Mavericksa instaluję na wydzielonej z głównego HDD partycji hsf+ przygotowanej w PartedMagic. (Cały czas pracuję na zainstalowanym stockowo win8.1 i na razie wolę go nie ruszać)

 

 

Możliwe, że robię jakiś oczywisty błąd, ale jestem zielony w te klocki i tylko staram się podążać za różnymi poradnikami niespecjalnie rozumiejąc co się dzieje. 

Wcześniej próbowałem z iATKOS ML (teoretycznie wspiera mój sprzęt), ale tu nie daję rady nawet odpalić instalacji - zawiesza się od razu na mrugającym kursorze. 

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc!!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z innej strony, ale też nie poskutkowało - wciąż ten sam błąd. 

 

- acpi=off

- skasowanie ioplatformpluginfamily.kext 

 

Dodam, że próbowałem różnych kombinacji flag: -v -x -s -f acpi=off GraphicsEnabler=No/Yes PCIRootUID=1 cpus=1 USBBusFix=Yes

 

 

Jakieś pomysły czy w ogóle da się jakoś odpalić zainstalowany system? 

Jeśli to kwestia niewspieranego hardware'u to chyba z żalem będę musiał się poddać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.