Skocz do zawartości

P41-ES3G - prośba o pomoc w ustawieniu BIOS po "totalnym" jego resecie


bogdanh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z jakiejś przyczyny nastąpił totalny reset BIOS (pomimo tego, że jest dual). Żeby uruchomić komputer musiałem wielokrotnie go resetować, bo dostawał błąd BIOSu. Po uruchomieniu ustawienia robiłem "na nosa" bo kompletnie się na tym nie znam, a google nic nie podpowiedziały jak go ustawić pod OSX 10.9.5. Zbiegło sie to z aktualizacja do 10.9.5.

W efekcie nie wybudza się ze sleep i nie wyłącza zasilania po uśpieniu.

Nie mam pojęcia czy te problemy sa związane z ustawieniem BIOS po awarii, czy spowodowała to aktualizacja i problemy z DSDT.

Może ktoś podpowie jakie opcje ustawić?

Link do zdjęć ekranów z ustawieniami BIOS: https://drive.google.com/folderview?id=0B4m4LfPRee7HektlSkxydkhxSGs&usp=sharing

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo mam tą samą płytę główną i nie miałem problemów z OSX, nawet po resecie biosa (kiedyś był mi potrzebny). BIOS zawsze ustawiałem pod siebie, niż specjalnie pod OS X. Więc nie wiem czy to wina BIOSu. Co ciekawe nigdy nie używałem DSDT do tej płyty, a wszystko działa poprawnie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo mam tą samą płytę główną i nie miałem problemów z OSX, nawet po resecie biosa (kiedyś był mi potrzebny). BIOS zawsze ustawiałem pod siebie, niż specjalnie pod OS X. Więc nie wiem czy to wina BIOSu. Co ciekawe nigdy nie używałem DSDT do tej płyty, a wszystko działa poprawnie.

Faktycznie ciekawe...

Te problemy zaczęły się po aktualizacji do 10.9.5 (z 10.9.4). Do tej pory pracowało wszystko prawidłowo.

Skoro nie używasz DSDT, to dźwięk (ALC888) uruchomiłeś kextami. Mnie sie nie udało. Dopiero poprawka do wygenerowanego DSDT dała dźwięk.

Możesz napisać jakich kextów używasz i czym uruchamiasz (ja Chameleonem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.