Skocz do zawartości

Aplikacja Windows Phone for Mac


arnon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości czemu nie można samemu pobrać darmowej aplikacji z App Store?

Pytam bo może się to przydarzyć też innym użytkownikom (np mnie) może pewnych rzeczy nie powinno się robić?

sam nie wiem co to mogłoby być przyczyną, może nielegalne oprogramowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jak ściągniesz z lewych źródeł Finall Cut Pro lub inne mocne Appsy występuje problem z logowaniem do Stora i pobieraniem czegokolwiek, Nie wiem jaki błąd miał Arnon może to co napisałem albo coś innego ale wiem że problem który opisałem zdarzył mi się osobiście - ale sobie z nim bez problemu poradziłem. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem te "wyznania" :P

Nic tu nie widziałeś… xD

 

A co do "Your device or computer could not be verified", to używałem google i nic sensownego nie znalazłem.

Poszukam jeszcze na szukajce forumowej ;)

 

 

Karta sieciowa musi byc widziana jak EN0 , karta wifi jako EN1 + poprawna identyfikacja w SMbios i wszystko powinno dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja nie podałem żadnego źródła aplikacji, chyba że stwierdzenie że ściągnięcie z "nielegalnych źródeł" jest już piractwem naganianym banem. Z drugiej strony pisanie o tym że ma się wszystko 100% legal na hackintoshu to dla mnie hipokryzja - owszem jest otwarty spór na temat legalności takiego typu rozwiązania - w  sumie nikt  nie pociągnie cię do odpowiedzialności za używanie hackintosha w naszym kraju ale sądzę że wcześniej czy później pojawi się problem z instalacją systemu na customach (Apple na tym traci a nie może sobie na to pozwolić). Jeżeli szanowny kolego twierdzisz że dalej masz 100% legal to moim zdaniem jesteś w błedzie - Apple nie daje swojego systemu dla mas a tylko i wyłącznie dla klientów swoich produktów - mac book, mac pro , imac. Licencja nie jest GNU a ty masz to zainstalowane na customie - bang złamałeś licencje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto punkt H tej licencji :

H. Other Use Restrictions. The grants set forth in this License do not permit you to, and you agree not to, install, use or run the Apple Software on any non-Apple-branded computer, or to enable others to do so. Except as otherwise permitted by the terms of this License or otherwise licensed by Apple: (i) only one user may use the Apple Software at a time, and (ii) you may not make the Apple Software available over a network where it could be run or used by multiple computers at the same time. You may not rent, lease, lend, sell, redistribute or sublicense the Apple Software.

 

Case closed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliśmy o oprogramowaniu instalowanym na komputerze z systemem OSX...i tu jestem w 100% legalny, jak coś potrzebuję to kupuję :) na szczęście moje potrzeby nie są duże choć czasem kupuję pierdoły po 2$ :) jeśli dzięki nim zaoszczędzę jakiś czas, to mi się czasem wyjątkowo opłaca.

 

Jeśli chodzi o system to kiedyś próbowałem potwierdzić legalność instalacji OSX na PC... w USA jest to nielegalne, w UE już nie jest tak łatwo określić.

Mam kupionego LEGALNIE na fakturę w APPLE OS X Snow Leopard... i zgodnie z prawem UE, które ma pierwszeństwo nad licencja (kopiłem legalnie mogę używać, i tu już nie ma zastrzeżeń że tylko na sprzęcie Apple :) ) sprawdź jak nie wierzysz :) oczywiście kreatywni amerykańscy prawnicy mogliby coś wywalczyć i udowodnić że białe jest czarne :).

 

 

(Apple na tym traci a nie może sobie na to pozwolić)

 

Tez tak kiedyś myślałem :) I doszedłem dość szybko do wniosku, że oni to mają w d... :) zarabiają olbrzymie pieniądze na funkcjonowaniu App Store i sprzedaży treści.

Jaki dowód na to? Ile lat można już odpalać OSX na PC?  lata... i nic nie robią. Nie mogą? Według mnie nie chcą. A mogliby być naprawdę upierdliwi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak kiedyś myślałem :) I doszedłem dość szybko do wniosku, że oni to mają w d... :) zarabiają olbrzymie pieniądze na funkcjonowaniu App Store i sprzedaży treści.

Jaki dowód na to? Ile lat można już odpalać OSX na PC?  lata... i nic nie robią. Nie mogą? Według mnie nie chcą. A mogliby być naprawdę upierdliwi :D

Dokładnie a druga sprawa, apple im jest to jest na rękę bo chodzi tu o popularność systemu. Zobaczcie jak łatwo spiratować Windows, Microsoft dobrze wie że na rynku systemów operacyjnych liczy się popularność  więc się tym specjalnie nie przejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie a druga sprawa, apple im jest to jest na rękę bo chodzi tu o popularność systemu. Zobaczcie jak łatwo spiratować Windows, Microsoft dobrze wie że na rynku systemów operacyjnych liczy się popularność  więc się tym specjalnie nie przejmuje.

maly off topic sie robi: 

 

wiekszosc po zapoznaniu sie z systemem na pc i tak kupuje maca , sam zaczynalem od hackintosha ktorego zawsze mam jako stacjonarny ale jesli chodzi o laptop to tylko oryginal 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie wiem do końca jak miała się sprawa z Leo na fakturę i jego instalacją na Customie. Nie mam ochoty się w to wdrażać. Problem w tym że do końca nie wyjaśniona sytuacja z używaniem softu bo mam fakturę to mogę to instalować gdziekolwiek jest śliska jeżeli istnieją paragrafy które to tak naprawdę niwelują. Nasze prawo - faktura wyżej niż licencja jest zaściankowe i nierówno traktowane wobec developerów jeśli patrzymy na takie kryteria ( po to tworzymy licencje aby panowały jakieś zasady, co i jak może działać dla end usera , OSX nie ma takiej fragmentacji jak windows czy linux). Prawo w UE ulegnie zmianie ze względu na coraz to wiekszę cyfryzacje praktycznie wszystkiego i wtedy nawet faktura nie obroni tego typu rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest stan na dziś, tu nie chodzi tylko o zakup na fakturę a o zrobienie tego zgodnie z prawem UE, i jakakolwiek licencja nie może go naruszać. Jak nasi parlamentarzyści z UE wymyślą coś ciekawego to

licencję można schować dość głęboko. Przykład: z Microsoftu :) konieczność instalowania pakietu wyboru przeglądarki oraz w UE konieczność oferowania systemu bez przeglądarki... 

Podoba mi się to że wierzysz, że prawo UE zmieni się z sensem i na korzyść End Usera i developera może też :D  według mnie szybko się rozczarujesz :D

 

Z punktu widzenia developera masz rację :) licencję piszemy żeby zagwarantować swoje prawa.... tylko, że władzom poszczególnych krajów wcale nie zależy na prawach developera tylko swoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.