Skocz do zawartości

Snow Leopard 10A380 Edycja WWDC 2009


314TeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pora zacząć dyskusję.

 

Pierwsze co rzuca się w oczy to inna tapeta pulpitu, pewnie Apple wkracza już w stadium dopieszczania. W Extensions zostało dosłownie parę 32bitowych kextów, ale nie wiem czy nie wynika to z tego, że na testowy system był uruchamiany w 32 bitach.

 

Startuje szybciej na tym samym sprzęcie od 10.5.7, zamyka się praktycznie natychmiast - klikasz shutdown i już... hehehe ciekawe kiedy windows tak będzie potrafił, pracuje jakby "lżej" i zauważalnie żwawiej od 10.5.7. Widać że wersja była celowo pieszczona na WWDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Let it snow ;-) in 64 bit

 

d s m o s - działający na 100% w 32 i 64

[hide]http://rapidshare.com/files/243834043/dsmos_snow64.zip[/hide]

 

P S 2 w wersji 64 - szczególnie dla posiadaczy notebooków... powinni wiedzieć co z tym zrobić...

[hide]http://rapidshare.com/files/243833277/ps2_snow64.zip[/hide]

 

boot do podmiany w / po zainstalowaniu PC_EFI 9

[hide]http://rapidshare.com/files/243836303/boot64.zip[/hide]

 

Fix do AHCI - tzw fix pomarańczowych ikonek.

[hide]http://rapidshare.com/files/244238092/IOAHCIshow.kext.zip[/hide]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

380 dziala az milo

 

zmodyfikowalem na podstawie innej modyfikacji :)

LegacyHDA tak by dzialaly na snow w linku wersja dla realtek 889

 

 

wersja z 3 wejsciami/3wyjsciami/spdif/HDPanel

http://rapidshare.com/files/244371065/ALC889HDA_MIC_PanelHd.zip

 

i kilka obrazkow

 

http://picasaweb.google.pl/fahimme/Snow380?feat=directlink

niestety nie udalo mi sie zaladowac kerela w 64bit ... problemem byl zawsze dsmos (kilka wersji)

 

Linki zewnętrzne podajemy w formie CODE. Proszę zapoznać się z regulaminem forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydal by sie jakis dokladniejszy tutek :D

 

A po co... kto będzie chciał, to i tak wie, że instalacja sposobem OSInstall.mpkg jest identyczna z Leo... a te 2 w/w kexty podmienić to chyba nie problem ;-)

 

PS Cieszcie się... ja niestety co najwyżej mogę się pocieszyć trybem tekstowym, lub "wysypaną" grafiką... ATI HD3870 wciąż nie działa pod snow. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jak dotąd nie udało się uruchomić Snow.

Za każdym razem prawie na początku procesu uruchamiania KP.

W związku z tym pytanie.

Czy instalacja PC_EFI9, a co za tym idzie "drugiego" chameleona jest konieczna?

Pytam ponieważ startuję Retaila 10.5.7 z już zainstalowanego Chameleona2, czy zatem potrzebny jest "drugi"?

Jeżeli nie to czy Chameleon ten z Retaila "przeczyta" plik Boot, który umieszczę na partycji Snow?

A może to się robi jeszcze inaczej?

Walczę z tym Snow'em od tygodnia próbowałem i z PC_EFI9 i bez , przetrawiłem cały ten wątek ( a oni tam piszą i piszą) zastosowałem wskazówki tamże zawarte i ......KP.

Wiem, że rozwiązanie czai się zo rogiem...tylko którym? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie to samo co z poprzednimi wersjami snowa - na końcu mam komunikat że instalacja nie powiodła się :cry:

 

To wywalanie się nie dotyczy Hacków, a ogólnie ostatnich wersji snow, nawet na oryginalnych maczkach instalacja nie dobiega do końca.

Spróbuj odznaczyć przy instalacji wszystkie zbędne sterowniki do drukarek, niepotrzebne tłumaczenia językowe, mi to pomogło częściowo, bo zaskoczyło po 2giej czy 3ciej próbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy instalacja PC_EFI9, a co za tym idzie "drugiego" chameleona jest konieczna?

 

Jak masz partycje/dyski z systemami i gdzie masz chameleon'a.

 

Na 100% musi w "/" (root folderze) partycji ze snów podmieniony "boot" na tę specjalną wersję. Inaczej dostaniesz na 100% KP.

 

Czy jako baza może być Chameleon 2.0 - nie mam pojęcia... na 100% zadziała z PC_EFI 9 i podmienionym "boot".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz partycje/dyski z systemami i gdzie masz chameleon'a.

Dysk GUID, a wygląda tak:

1.Retail 10.5.7 + ukryta EFI i tutaj jest Chameleon v2

2. Win7

3.Był iDeneb ma być Snow

4.Ubuntu /

5.Ubuntu /home

 

Prawdę mówiąc próbowałem do folderu / na partycji Snow skopiować ( bez instalacji PC_EFI) ten specjalny plik boot i startowałem z Chameleona2 i KP, zainstalowałem również PC_EFI, które nadpisało linuksowego Gruba, podmieniłem plik boot w "/"

Po przywróceniu GRUBA do żywych startuje Snow z GRUBA = KP, startuje z GRUBA Chameleona2, a tam Snow =KP

Cosik mi się wydaje, że mam na dysku za dużo systemików i stąd te problemy. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://rapidshare.com/files/244254564/O ... l.mpkg.zip

 

trzeba podmienic OSInstall w System/Installation/Packages

na ten z linka powyzej, wtedy instalacja dobiegnie do konca bez problemow (wersja dla 380)

Oczywiscie najlepszym wyjsciem jest instalacja z osobnej partycji, mozna ja rozpoczac uruchamiajac komputer

z obrazu plyty instalacyjnej lub uruchamiajac instalacje bezposrednio pod 10.5

 

Zadziala nawet na partycjach MBR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci nie zadziałać...

 

Snow zawsze sprawdzałem na osobnym dysku... wtedy miałem pewność że MBR i BR, oraz sam boot były dedykowane dla niego.

 

A co do ilości systemów na jednym dysku GPT - to z osobistego doświadczenia wiem że to cierń w d... ale daje radę... sam mam:

disk0s1 - EFI - nie używam jej w ogóle

disk0s2 - Leopard - retail z /Extra

disk0s3 - dane Fat32

disk0s4 - XP na partycji NTFS

disk0s5 - Dane Mac - HFS+

disk0s6 - Ubuntu 9.04 x64

disk0s7 - swap linux

 

jako główny bootmanager używam Chameleon'a 2.0, zainstalowany na disk0s2, grub dla linuxa zainstalowany na disk0s3. Z poziomu chameleona, za jednym klikiem odpalam OS X, XP i Grub'a z fat32... grub już dalej sam wystartuje ubuntu, można go też popchnąć ręką żeby było szybciej.

 

Doprowadzenie do takiego stanu, wymagało trochę czasu, bo instalacja każdego z w/w systemów coś psuła a to zmieniała aktywną partycję, a to zamazywała mbr a to rozwalała całkiem tabele MBR i pozostawiała jedynie GPT. BTW Największe spustoszenia narobiło ubuntu... nie dość że rozwaliło tabele MBR, zmieniło aktywną partycję, to na deser, nie potrafię wyjaśnić jak, uszkadzało zainstalowany XP, że nie chciał w ogóle wystartować :evil: pozostawało odtworzenie XP z obrazu WinClone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflexblue - Witaj :-)

 

Nie wiem czy to pomoże na błędy instalacji... 10a354 i 10a380 mają coś skopane w zależnościach... męczyłem je wiele razy i na dysku USB i na SATA i mniej więcej raz na cztery udawało się zainstalować... czy to przez osinstall.mpkg czy też odtworzenie obrazu na partycję i później start z tej partycji komputera (w ten sposób można ładnie udać uruchomienie instalacji z DVD). Najczęściej udawało się ograniczając liczbę komponentów do zainstalowania, np wywalając sterowniki do drukarek, czy języki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.