Skocz do zawartości

Katra sieciowa TL-WN781ND i kexty do niej


Eallin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka ludziska

Udało mi się zainstalować ML 10.8.4 no i wszystko ładnie ale nie mam dostępu do internetu ani dźwięku. Wyczytałem że ta karta sieciowa (wifi) działa bez zarzutu na Snowie i na Lionie. Niestety na ML nie :(

Wyczytałem również że za nią jest odpowiedzialny IO80211Family.kext więc długo nie myśląc poszukałem w miarę odpowiedniego kexta na osx86.net i było ich kilka pod 10.8.4. Postąpiłem wg wskazówek no ale niestey nic nie poskutkowało :(

 

Jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś najgłupszą rzecz pod słońcem idąc na łatwiznę

Mówiłem że długo nie myślałem. Poza tym starałem się modyfikować oryginalnego kexta dopisująć id no ale chyba za bardzo się na tym nie znam.

 

Przepraszam, już nie będę taki głupi :-(

Póki mogę udostępniać sieć przez laptopa na kablu to daqje radę :) ale byłbym niezmiernie wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uruchomić tę kartę, trzeba poinformować system, z jakiego kexta ma skorzystać. Aby to zrobić, można zmodyfikować plugin znajdujący się w środku IO80211Family.kext, albo zrobić sobie własny LegacyKext z zawartym identyfikatorem, albo zrobić poprawkę do DSDT, albo podobną, ale w formie dodatkowej tabeli SSDT-*.aml. W ostateczności można podmienić IO80211Family.kext, ale to najgorsze rozwiązanie z możliwych, bo nie dość że możesz użyć starszej wersji np z jakimiś problemami oraz musisz pamiętać o każdorazowym przywracaniu po aktualizacji systemu. Najbardziej eleganckie rozwiązanie to legacy kext, a najlepszy chyba tabele SSDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, to aż dziwne że nikt jeszcze nie przeniósł sterowników do Atheros AR9485, na którego chipsecie jest oparta ta karta w wersji 2, którą zaposiadam

 

[ Dodano: 2013-07-31, 18:02 ]

Udało mi się obejść ten problem, bo użyłem aplikacji PdaNet żeby udostępnić przez iPhone'a wifi :) Teraz myślę jak zrobić to samo z Bluetooth żeby iPhone działał jako adapter :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.