Skocz do zawartości

Mavericks - Pierwsze wrażenia, testy, sposoby instalacji.


zet120
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy zalążek nowego systemu, mamy nowy dział na forum zatem czas zacząć……..

System zainstalowałem klasycznie czyli odtwarzając BaseSystem plus niezbędne "klocki"

Boot z nowego Chameleona, instalacja zakończona sukcesem i mam na kompie "6 boota" :mrgreen:

Jak to ostatnio najczęściej bywa pewnym problemem okazało się uruchomienie dźwięku gdyż na ML używałem i używam Lionowego kexta, który w 10.9 pracować nie zamierza.

Ale rozwiązanie, a nawet dwa znalazło się dosyć szybko:

1. Pierwsze:

http://www.applelife.ru/threads/applehda-from-mountain-lion.36232/page-9

2. Drugie

http://www.insanelymac.com/forum/files/file/70-applehda-for-alc1200-108/

Dla obu rozwiązań layout 99 i tutaj ciekowostka.

Niby jest możliwość w Cloverze:

PCI

HDAInjection
99

Niby jest HDA Enabler, ale oba rozwiązania okazały się nieskuteczne dopiero edycja DSDT czyli:

Device (HDEF) 
           { 
               Name (_ADR, 0x001B0000) 
               Method (_DSM, 4, NotSerialized) 
               { 
                   Store (Package (0x04) 
                       { 
                           "layout-id",
                           Buffer (0x04) 
                           { 
                               0x63, 0x00, 0x00, 0x00
                           },
                           "PinConfigurations",
                           Buffer (Zero) {} 
                       }, Local0) 
                   DTGP (Arg0, Arg1, Arg2, Arg3, RefOf (Local0)) 
                   Return (Local0) 
               } 
           } 

i mam dźwięk.

 

Po wykonaniu:

sudo perl -pi -e 's|\x75\x2e\x0f\xb6|\xeb\x2e\x0f\xb6|' /System/Library/Extensions/AppleRTC.kext/Contents/MacOS/AppleRTC

ustąpił ResetCMOS, dodam, że podobne działanie w Clowerze:


Description
fix CMOS reset 10.9
Find

dS4Ptg==

Name
AppleRTC
Replace

6y4Ptg==


nie działa, sleep działa, reboot działa, niestety mam problem z wysoką temperaturą procesora zatem prawdopodobnie nie działa speedstep.

 

IOreg twierdzi co następuje:

 

2013.06.14d-kopia.png

 

Dodam, że w Cloverze mam włączone generowanie P i C States, zatem pytanie jak reagować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie na sprzęcie z siga zaskoczył ładnie na Cloverze. :)

 

SpeedSteep i Sleep działają jak trzeba. Audio jeszcze mi się nie chciało przerabiać i zrobiłem rollback to kexta z ML. Wi-Fi, Ethernet, Bluetooth działają. Z tego co poczytałem, właściwie każdy kext działający na ML działa na Mav'ie. ;)

 

8t0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zet120, patchowanie kextów z clover'a na 100% działa. Sprawdzałem patche dla TRIM i Orange Icon. Bardzo ważna jest struktura config.plist, która całkiem niedawno została dość mocno pozmieniana. Jeśli masz starą z okolic pre 1300-1400 to całkiem prawdopodobne że nie działa poprawnie.

 

Tu jest najświeższy obecnie przykład config.plist:

http://sourceforge.net/p/cloverefiboot/code/HEAD/tree/CloverConfig/config-sample.plist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy jesli zaloguje sie swoim kontem iCloud na Mavericks lub iOS 7 to czy dalej bedzie ono funkcjonalne pod ML/iOS 6? Chodzi mi o to czy pdoczas synchronizacji nie ma roznicy w formacie przesylanych danych (skladnia kwerend itd.).

Sprawdź i daj znać... ale jak dla mnie to nie ma prawa być... jak wyobrażasz sobie wymianę dany pomiędzy finalnymi wydaniami 10.7/10.8/10.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zet120, patchowanie kextów z clover'a na 100% działa

Patch dla Orange Icon rzeczywiście działa, ale HDAInjection i CMOS Reset Fix jakoś nie, oczywiście strukturę pliku config.plist mam aktualną.

Wracając do "SpeedStepa" czy owy zrzucik nie nie jest wystarczającym potwierdzeniem prawidłowego działania?

Jeżeli jest to ciekawe ponieważ temperatura procesora oscyluje w granicach 67-70C czyli sporo.

post-190-13904297718979_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy jesli zaloguje sie swoim kontem iCloud na Mavericks lub iOS 7 to czy dalej bedzie ono funkcjonalne pod ML/iOS 6? Chodzi mi o to czy pdoczas synchronizacji nie ma roznicy w formacie przesylanych danych (skladnia kwerend itd.).

Sprawdź i daj znać... ale jak dla mnie to nie ma prawa być... jak wyobrażasz sobie wymianę dany pomiędzy finalnymi wydaniami 10.7/10.8/10.9.

Konto jak najbardziej będzie funkcjonalne na wcześniejszych systemach ale nie da się wgrać kopii z iOS7 do 6.x.x.

 

Szczerze mówiąc na chwilę obecną nie bawiłbym się w instalowanie 10.9 jeżeli ktoś chce go normalnie używać, miałem kilka godzin na moim MBP i pomimo, że był instalowany na osobnej partycji na czysto to działa nieporównywalnie gorzej niż ML. Szkoda zachodu żeby męczyć się z nim na hamakach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyzo, jednym z powodów, dla których zainstalowałem Mava było sprawdzenie działania HD 3000. :)

 

Na dzień dzisiejszy jest u mnie zauważalnie mniej zawieszeń silnika graficznego, a jak występują, to szybciej niż w ML system z nich wychodzi. Co do artefaktów, to jak do tej pory pojawiły się u mnie 2-3 razy, ale były dość niezauważalne, więc mogłem przegapić inne. ;)

 

W logu przy uruchamianiu systemu pojawia się jakiś problem z kextem od HD 3000, który może powodować powyższe. Przyjrzę się jeszcze tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie wciąż aktualne czyli jak, czym sprawdzić czy prawidłowo działa speedstep?

Prawdopodobnie zadziała: Wrzuć plugin IntelCPUMonitor do FakeSMC i sprawdź w programie SMC Monitor (wymaga javy) czy zmieniają się zegary i napięcia na CPU.

Nie sprawdzałem, ale powinno działać.

BTW. Sprawdzaj dopiero po tym, gdy Spotlight zindeksuje dyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.9 DP2 - finder starsznie szwankuje, są wyższe tempy CPU i GPU - i to sporo wyższe ! Obroty na GPU reguluje mi grafika i podskoczyły o 100rpm. Wyniki takie same. Ogólnie jak dla mnie porażka.

 

EDIT: już wiem co jest grane… przestał działać GPU PM ! Karta idzie na max zegarach :/ Pajace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym problem ?

Właściwie tylko jeden, nie podałeś jakichkolwiek informacji umożliwiających udzielenie jakiejkolwiek pomocy... Uruchom w trybie verbose, zrób zdjęcie na czym staje, zamieść... a najlepiej załóż własny temat, bo w tym dzielimy się wrażeniami z systemu, a nie prowadzimy supportu indywidualnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem co robię źle, ale muszę odpalać go z -f, żeby załadowały się kexty typu VoodooPS2, albo rollback audio (FakeSMC się ładuje zawsze). Użyłem komand:

kextcache -system-prelinked-kernel
kextcache -system-cache

ale nic to nie dało, w dodatku pierwsza z nich sypie całą masą ostrzeżeń

kext org.rehabman.voodoo.driver.PS2Trackpad  108049000 is in exception list, allowing to load
kext org.rehabman.voodoo.driver.PS2Mouse  108049000 is in exception list, allowing to load
kext org.rehabman.voodoo.driver.PS2Keyboard  108049000 is in exception list, allowing to load
kext org.rehabman.voodoo.driver.PS2Controller  108049000 is in exception list, allowing to load
kext com.superhai.driver.VoodooBattery  103039000 is in exception list, allowing to load
kext com.softraid.driver.SoftRAID  404009000 is in exception list, allowing to load
kext com.promise.driver.stex  501629000 is in exception list, allowing to load
kext com.jmicron.JMicronATA  101069000 is in exception list, allowing to load
WARNING - Invalid signature -67030 0xFFFFFFFFFFFEFA2A for kext  { URL = "AirPortAtheros40.kext/ -- file:///System/Library/Extensions/IO80211Family.kext/Contents/PlugIns/", ID = "com.apple.driver.AirPort.Atheros40" } 
kext com.highpoint-tech.kext.HighPointRR  300009000 is in exception list, allowing to load
kext com.highpoint-tech.kext.HighPointIOP  300009000 is in exception list, allowing to load
kext org.netkas.FakeSMC  301009000 is in exception list, allowing to load
kext com.CalDigit.driver.HDPro  201019000 is in exception list, allowing to load
kext com.ATTO.driver.ATTOExpressSASRAID2  300019000 is in exception list, allowing to load
kext com.ATTO.driver.ATTOExpressSASRAID  307029000 is in exception list, allowing to load
kext com.ATTO.driver.ATTOExpressSASHBA3  100059000 is in exception list, allowing to load
kext com.ATTO.driver.ATTOExpressSASHBA2  200009000 is in exception list, allowing to load
kext com.ATTO.driver.ATTOExpressSASHBA  200009000 is in exception list, allowing to load
kext com.ATTO.driver.ATTOExpressPCIUl4  404029000 is in exception list, allowing to load
kext com.ATTO.driver.ATTOCelerityFC8  200009000 is in exception list, allowing to load
kext com.ATTO.driver.ATTOCelerityFC  304089000 is in exception list, allowing to load
kext com.Areca.ArcMSR  103059000 is in exception list, allowing to load
WARNING - Invalid signature -67062 0xFFFFFFFFFFFEFA0A for kext  { URL = "AppleMobileDevice.kext/ -- file:///System/Library/Extensions/", ID = "com.apple.driver.AppleMobileDevice" } 
WARNING - Invalid signature -67061 0xFFFFFFFFFFFEFA0B for kext  { URL = "IOHDAFamily.kext/ -- file:///System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/PlugIns/", ID = "com.apple.iokit.IOHDAFamily" } 
WARNING - Invalid signature -67061 0xFFFFFFFFFFFEFA0B for kext  { URL = "AppleHDAPlatformDriver.kext/ -- file:///System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/PlugIns/", ID = "com.apple.driver.AppleHDAPlatformDriver" } 
WARNING - Invalid signature -67061 0xFFFFFFFFFFFEFA0B for kext  { URL = "AppleHDAHardwareConfigDriver.kext/ -- file:///System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/PlugIns/", ID = "com.apple.driver.AppleHDAHardwareConfigDriver" } 
WARNING - Invalid signature -67061 0xFFFFFFFFFFFEFA0B for kext  { URL = "AppleHDAController.kext/ -- file:///System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/PlugIns/", ID = "com.apple.driver.AppleHDAController" } 
WARNING - Invalid signature -67061 0xFFFFFFFFFFFEFA0B for kext  { URL = "AppleHDA.kext/ -- file:///System/Library/Extensions/", ID = "com.apple.driver.AppleHDA" } 
kext com.Accusys.driver.Acxxx  300029000 is in exception list, allowing to load

 

Zmiana opcji "use kernel cache" w bootloaderze nic nie daje.

Ktoś wie jak poprawnie zbudować te cache?

 

--EDIT--

Jeszcze pytanie czym instalujecie kexty? Bo Kext Utility niby wgrywa mi kexty, ale dostaje timeout na przebudowie cache

 

-- UPDATE --

Po aktualizacji do DP2 sterownik PS/2 zaczął działać, ale dźwięk nadal łapie tylko z -f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.